Informacje
 • Gorące prognozy dla zachodu USA

  25-03-2015 19:48 Synoptycy prognozują, że w części kraju zrobi się cieplej niż zazwyczaj
  Gorące prognozy dla zachodu USA

  Na filmie upały w Kalifornii, połowa marca 2015 r.

  ENEX

  Amerykańscy synoptycy informują, że na zachodzie, a miejscami także na południu Stanów Zjednoczonych, koniec marca będzie bardzo ciepły. Także pierwsze dni kwietnia tak się zapowiadają. Jest szansa, że padną rekordy temperatury.

  Na zachodzie USA nadchodzące dni będą ponadprzeciętnie ciepłe.

  W czwartek rekordy mogą paść w Portland w Oregonie, gdzie termometry wskażą najprawdopodobniej około 22 st. C, we Fresno w Kalifornii, gdzie prognozuje się temperaturę rzędu 28 st. C oraz w Reno w Nevadzie, gdzie termometry wskażą 25 st. C.

  W piątek rekordy mogą paść w kalifornijskim San Diego (prognozowana temperatura maksymalna to 27 st. C), na przedmieściach Los Angeles (32 st. C) oraz w Billings w Montanie (23 st. C).

  W sobotę w obrębie pustynnych terenów południa USA  termometry mogą wskazać nawet powyżej 30 st. C. Rekordy mają paść m.in. w Las Vegas (31 st. C), w kalifornijskim Sacramento (27 st. C), we Flagstaff w Arizonie (20 st. C) oraz w Rapid City w stanie Dakota Południowa (26 st. C).

  W niedzielę rekordy padną najprawdopodobniej w stolicy Arizony Phoenix (35 st. C), w Albuquerque w Nowym Meksyku (27 st. C) i w teksańskim El Paso (31 st. C).

  Kwiecień zapowiada się równie gorąco

  Zdaniem synoptyków, pierwszy weekend kwietnia również okaże się nadzwyczajnie ciepły. Centrum Prognozowania Klimatycznego, podległe amerykańskiej Narodowej Administracji Oceanicznej i Meteorologicznej, przyznało, że obszar południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych ma aż 70 proc. szans na doświadczenie wyższych niż przeciętnie temperatur

  Ciepły marzec

  Amerykańscy meteorolodzy zwracają uwagę, że marzec ma spore szanse na zapisanie się w jako nadzwyczaj ciepły miesiąc w porównaniu z poprzednimi latami.

  W 2015 roku marcowe rekordy ciepła w Kalifornii odnotowano m.in. na przedmieściach Los Angeles (około 19 st. C), w San Diego (około 19 st. C), Santa Barbara (około 17 st. C), Long Beach (około 19 st. C). W Idaho wyjątkowo ciepło było w Boise (9 st. C), w Oregonie - w Portland (około 10 st. C), a w Waszyngtonie - w Wenatchee (około 9 st. C) oraz w Yakima (około 9 st. C).

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • do banderland
  Lepiej nie, bo wtedy już nic nie zapobiegnie agresji dzikich band alkoholików ze wschodu
  ~ala /2015-03-26 11:02
 • down usa
  niech tych bandytów zjara na amen
  banderland /2015-03-25 21:12

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...