Informacje
 • Gdzie na Trzech Króli Fobos-Grunt spadnie na Ziemię?

  19-12-2011 09:42 Znana jest strefa upadku sondy
  Gdzie na Trzech Króli Fobos-Grunt spadnie na Ziemię?

  Rosyjska misja się nie powiodła

  federalspace.ru

  Rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos informuje, że sonda, którą wysłała w kierunku Marsa w listopadzie tego roku, spadnie na Ziemię pomiędzy 6 a 19 stycznia 2012. Obecnie znajduje się on około 201-275 kilometrów ponad powierzchnią Ziemi na niebie pomiędzy Londynem a Punta Arenas w Chile. A gdzie spadnie na Ziemię?

  Niebawem rozpoczną się badania, prowadzone zarówno przez profesjonalistów, jak i przez amatorów nad tym, gdzie spadnie wehikuł.

  Gdzie należy uważać na głowę?

  Rosyjska agencja podała, że według wstępnych obliczeń będzie to w strefie pomiędzy 51,4 stopnia szerokości geograficznej północnej a 51,4 stopnia szerokości geograficznej południowej. Bliższe informacje na ten temat będą znane dopiero w przyszłym miesiącu.

  30 kg spadnie na Ziemię

  Oczekuje się, że sonda, na której pokładzie znajdują się bardzo toksyczne substancje, takie jak 1,1-dimetylohydrazyna i tlenek azotu (IV), spłonie przy okazji ponownego wchodzenia w ziemską atmosferę. Na Ziemię powinno spaść około 20-30 kilogramów szczątków.

  Miała pobrać próbki gruntu

  Zadaniem misji Fobos-Grunt było lądowanie na powierzchni Fobosa, większego z dwóch księżyców Marsa w celu pobrania próbek gruntu i dostarczenia ich na Ziemię. Fobos-Grunt miał też przetransportować na orbitę wokółmarsjańską chińską sondę Yinghuo-1.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Ile w tym prawdy?
  tutaj piszą 30 kg a na innej stronie że leci 13,5tony z czego zostanie 200kg więc może jak przeżyjemy to pogadamy i dodamy komentarze
  ~lola /2012-01-03 23:31
 • Moim zdaniem..
  Moim zdaniem to w Polsce raczej nie spadnie, ale jak spadnie w innym państwie to wiadomo że wywoła szkody ale jak mówią że spadnie 20-30 kg to to nie jest dużo w porównaniu do asteroidy, która waży ileś tam milionów kg :D Módlmy się tylko żeby to wpadło do oceanu :D
  ~Ewelina /2011-12-27 12:46

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...