Informacje
 • Gang zwierząt zasiał postrach w tureckim mieście

  16-12-2020 21:27 Owca, koza i trzy jagnięta
  Zwierzęta uciekły właścicielowi Foto: Reuters | Video: Goddard Police Department/Google Maps/Shutterstock

  Pracownicy ratusza w tureckim mieście Nevsehir byli bardzo zaskoczeni, gdy wczesnym rankiem w poniedziałek zobaczyli w okolicach budynku owcę, kozę i trzy jagnięta. Zwierzęta atakowały przechodniów i goniły urzędników. Ich właściciel stwierdził, że musiały wydostać się z pastwiska z powodu otwartej przez wiatr furtki.

  Owca, koza i trzy jagnięta zasiały popłoch w okolicach ratusza miasta Nevsehir w centralnej Turcji wczesnym rankiem w poniedziałek. Urzędnicy i ochrona usiłowały opanować i złapać gromadę zwierząt. Te jednak nie były szczególnie przyjaźnie nastawione. Szczególnie agresywna okazała się owca - atakowała przechodniów, goniła wchodzących do budynku i zaczepiała pracowników.

  - Kiedy przyszedłem do pracy wcześnie rano, zastanawiam się, co robią tu te zwierzęta. Gdy zaczęły atakować ludzi niemal od razu poinformowałem odpowiednie służby - powiedział jeden z ochroniarzy Gökhan Temel.

  Wszystko nagrały kamery przemysłowe. Nagrania szybko obiegły media społecznościowe. Film udostępnił nawet prezydent Nevsehir, Rasim Ari. "Dziwne rzeczy dzieją się przed budynkiem naszego ratusza" -skomentował.

  Wszystko skończyło się dobrze

  Gang udało się ostatecznie rozbić. Owcę, kozy i jagnięta umieszczono w specjalnym miasteczku dla zwierząt, gdzie miały czekać, aż zgłosi się po nie właściciel. Kilka godzin później wróciły do domu.

  - Szukałem moich zwierząt przez długi czas, ale nie mogłem ich znaleźć. Udałem się więc do miasta, aby zgłosić, że zaginęły. Tam dowiedziałem się, że dotarły aż do ratusza i zostały umieszczone w miasteczku - opowiadał Hasan Ünbulan, właściciel zwierząt.

  Nie wiadomo, dlaczego zwierzęta uciekły z pastwiska w Göre i udać się aż do sąsiedniego miasta. Ünbulan stwierdził, że silny wiatr, który pojawił się w nocy, musiał po prostu otworzyć furtkę pastwiska.

  Prezydent Ari postanowił we wtorek odwiedzić krnąbrne zwierzęta. Zapytał właściciela ich charakter i warunki w jakich żyją, a także pogłaskał każde po kolei.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...