Informacje
 • Fala powodziowa pozostawiła po sobie makabryczny krajobraz

  17-09-2015 13:30 Wszędzie porozrzucane były ciała

  Powodzie, które w poniedziałek dotknęły południową część stanu Utah w USA, zabiły co najmniej 18 osób. Dwie osoby pozostają zaginione.

  Fala powodziowa nadciągnęła w nocy. Nikt nie był na to przygotowany. Ludzie są wstrząśnięci.

  - Świadkowie próbowali się wycofać i uniknąć wody, jednak ona i tak ich ogarnęła - powiedział Kevin Barlow ze Straży Pożarnej w Hildale.

  W akcji ratunkowej bierze udział 150 ratowników, 500 wolontariuszy oraz 6 psów. Przeszukują miasta Hildale oraz pobliskie Colorado City.

  Zabójcza fala

  Największe żniwo fala powodziowa zebrała w okolicy Hildale. Z powodu wody wdzierającej się do miasta śmierć poniosło 12 osób. Samochód z trzema kobietami i 13 dzieci został zmieciony z drogi. Udało się przetrwać jedynie trojgu dzieci, jedna osoba zaginęła. Według służb ratunkowych hrabstwa Washington jedna osoba zaginęła.

  Kiedy tylko samochody zatrzymały się w dole rzeki, świadkowie wydarzenia rzucili się na ratunek. Wtedy ich oczom ukazał się makabryczny widok. Wokół porozrzucane były ciała, a pojazdy były całkowicie zgniecione. Udało się odnaleźć jednego chłopca, który patrzył na całą scenę w oczekiwaniu na pomoc.

  Około 30 km na północ sześć osób zginęło w powodzi w Parku Narodowym Zion, a jedna pozostaje zaginiona. W ciągu dwóch dni od wtorkowego poranka na terenie parku spadło ok. 48 l/mkw. deszczu.

  Najwięcej ofiar powodzi w historii

  Ta błyskawiczna powódź zebrała największe żniwo pośród dotąd odnotowanych podobnych zjawisk. Poprzednia taka tragedia miała miejsce w okolicy miasta Farmington w 1923, kiedy w pojedynczej fali powodziowej śmierć poniosło siedmioro ludzi.

  Powodzie w lecie to dość często wsytępujące zjawisko w południowo-zachodnim Utah.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...