Informacje
 • Dzikie zwierzęta grasują po gruzińskiej stolicy. Z zoo wypłoszyła je powódź

  14-06-2015 12:50 12 osób zginęło w wyniku powodzi
  Dzikie zwierzęta grasują po gruzińskiej stolicy. Z zoo wypłoszyła je powódź

  Fot: Internet obiegły zdjęcia zwierząt, które uciekły z zoo Film: Powódź w Gruzji

  Fot:Twitter.com, Film: Reuters TV

  Mieszkańcy Tbilisi zmagają się ze skutkami ulewy, która przeszła przez gruzińską stolicę w nocy z soboty na niedzielę. Woda zniszczyła dziesiątki budynków, w tym miejscowe zoo. Zamieszkujące je zwierzęta w popłochu uciekały z zalanego ogrodu zoologicznego. Teraz drapieżniki: lwy, tygrysy, wilki, czy niedźwiedzie błądzą po zalanym mieście.

  Jak informują lokalne media, w nocy z soboty na niedzielę nad gruzińską stolicą Tbilisi przeszły potężne ulewy. Na skutek obfitych opadów wezbrała niewielka zwykle rzeka Were.

  Ulewny deszcz, który zaczął się po północy, zmienił Were w szalejącą rzekę. Wezbrany nurt zalewał budynki i samochody - relacjonuje portal civil.ge.

  Według najnowszych informacji, żywioł zabił 12 osób, 10 wciąż jest uznanych za zaginione. Lokalne media informują, że trzy ofiary śmiertelne to pracownicy parku zoologicznego, próbujący ratować tonące zwierzęta.

  Drapieżniki na ulicy

  Woda zniszczyła dziesiątki budynków, w tym miejscowy ogród zoologiczny, z którego uciekły przed żywiołem dzikie zwierzęta.

  Urzędnicy apelują, by pozostać w domach. Jak podaje portal rt.com z zoo uciekło 30 dzikich zwierząt: hipopotam, siedem niedźwiedzi, lwy, sześć tygrysów, jaguary, trzynaście wilków i inne. Akcje poszukiwawcze wciąż trwają.

  Musiały zostać zabite

  Niektóre zwierzęta już złapano. Ratownicy zabili sześć wilków, dwa lwy i tygrysa. Jak podkreślają mundurowi, zwierzęta nie mogły zostać uśpione gdyż, stanowiły poważne zagrożenie dla ludzi. Znajdowały się w pobliżu szpitala dziecięcego.

   

   

   

   

   

   

   

  Bez dachu nad głową

  W ciągu zaledwie nocy, woda zalała tysiące domów i budynków gospodarczych. Woda wypełnia setki piwnic, zalewa chodniki, place i drogi. Zniszczona została również infrastruktura elektryczna. Według lokalnych władz 22 tys. mieszkańców pozostaje bez prądu.

  - Dziesiątki rodzin zostały bez dachu nad głową po tym, jak ich domy w stolicy zostały zniszczone lub uszkodzone - powiedział dziennikarzom zastępca mera Tbilisi, Irakli Lekwinadze.

  Jak dodał, szkody wstępnie szacowane są na 10 mln dolarów.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Jak zwykle miłosierni ludzie..
  Grasują????? Je...cie się w łeb, to ludzie tam przywlekli i zamknęłi Zwierzeta. Same tem nie przyszły. Gdzie obrońcy praw Zwierząt?? Gdzie greenpeace?? Gdzie aktywiści??? Z powodu powodzi i nieudolności ludzi Zwierzeta mają tonąć i być skazane na rozstrzelanie?? gratuluję szumnych haseł zera działania.
  P.S. na hipopotamy i krokodyle zabrakło amunicji czy akurat one zasługują na ratowanie? Człowiek to najwieksza pomyłka przyrody i ewolucji.
  ~mnmn /2015-06-17 13:08
 • Gruzinka
  Tbilisi to moje miasto.Ogladalam relacje dotyczace tragedii w mediach gruzinskich.Zwierzeta,ktore dalo sie uspic i ratowac,zostaly uratowane.Niektore stanowily zagrozenie dla ludzi,wiec musialy zostac ustrzelone.Poczatkowo sama bylam zbulwersowana,ale wyglada na to,ze nie dalo sie...

  Nie jestem ekspertem od broni,ale podejrzewam,ze trudniej jest strzelac z broni usypiajacej do dzikich zwierzat(moze krotszy zasieg,albo kwestia tego,ze jak sie nie uspiodrazu,to moze rozwscieczuc zwierze).Poza tym w Gruzji nie ma raczej doswiadczenia w tej materii,zeby usypiac w tak ekstremalnych warunkach taka ilosc drapieznikow.A moze zabraklo sprzetu i lekow do usypiania?
  ~Gruzinka /2015-06-17 03:20
 • tragedia
  jak można biedne zwierzątka zabijac :( uciekały przed żywiołem, wystraszone, smutne....zamiast pomóc, uratować...przytulic, nakarmic...ehhhhhhhh
  ~Kazimierz_Wielki /2015-06-14 22:59
 • Nie trzeba było zabijać!
  Z jakiej racji pozabijali te bezbronne zwierzęta. Nie wierzę, że nie można było ich uśpić, po prostu nie chcieli sobie robić problemu i pewnie nie wiedzieli gdzie po uśpieniu zwierzęta przechować. Ludzie z zoo stracili życie aby je ratować a oni od tak je ustrzelili!
  ~monic /2015-06-14 17:14
 • ludzie to bandyci
  nie mogły zostać uśpione ...
  ~czytelnik /2015-06-14 16:15

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...