Informacje
 • Dżakarta pod wodą, 6 tys. ewakuowanych. Mieszkańcy skarżą się, że z roku na rok powodzie są cięższe

  11-02-2015 14:35 Część poszkodowanych trafiła do miejskiego szpitala

  Ponad 6 tys. mieszkańców Dżakarty było ewakuowanych z powodu intensywnych opadów deszczu które w ostatnich dniach nawiedzały ten region. Woda zalała dzielnice handlowe i mieszkalne indonezyjskiej stolicy. Synoptycy prognozują, że to nie koniec opadów. Liczba ewakuowanych może się zwiększyć.

  Jak donoszą lokalne media, mieszkańcy Dżakarty (stolica Indonezji) zmagają się ze skutkami intensywnych opadów deszczu. Niemal co roku w porze deszczowej ulice tego miasta są zalewane. Jednak jak podkreślają Indonezyjczycy, tym razem sytuacja jest poważna.

  6 tys. ewakuowanych

  Woda zalała dzielnice biznesowe i mieszkalne Dżakarty. Zamknięto sklepy i galerie handlowe. We wtorek 10 lutego ewakuowano ponad 6 tys. osób. W akcjach ratowniczych pomagała policja. Część mieszkańców, którym woda zalała domy, trafiła do miejscowego szpitala i oczekuje, aż woda opadnie.

  Krajowa Agencja Meteorologii, Klimatologii i Geofizyki (BMKG) zapowiada, że w najbliższych dniach może jeszcze padać. Liczba ewakuowanych wzrośnie. Lokalne władze utworzyły 14 centrów ewakuacyjnych dla ofiar powodzi.

  Pora deszczowa

  Intensywne opady nie dziwią Indonezyjczyków. Trwa obecnie pora deszczowa, a system kanalizacji podziemnej w Dżakarcie jest kiepski. Woda przepełnia kanały, które zwykle nie wytrzymują ilości i naporu wody. Jednak jak sami przyznają, z roku na rok sytuacja jest coraz gorsza.

  - Kiedy byłem małym chłopcem, woda podczas powodzi sięgała do kostek. W ostatnich latach jest jej coraz więcej - informował w wywiadzie dla lokalnych mediów mieszkaniec Dżakarty. 

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...