Informacje
 • "Dom zaczął się chwiać,
  zdążyliśmy uciec do schronu"

  10-03-2019 19:05 Gwałtowna pogoda w USA

  Silny wiatr wyrządził duże szkody na południu Stanów Zjednoczonych. W hrabstwie Shelby w stanie Tennessee wyrywał drzewa z korzeniami. Jedno z nich spadło na budynek.

  W miejscowości Uptown, w stanie Tennessee, porywisty wiatr zerwał linie energetyczne i część gospodarstw domowych pozbawiona była prądu. Na przedmieściach zapanowała ciemność.

  Centrum Prognozowania Burz (Storm Prediction Center) ostrzega przed niebezpieczeństwem ze strony pogody - gradobiciem, silnymi i izolowanymi tornadami i porywistym wiatrem w regionie Środkowego Południa.

  Porywisty wiatr

  W stanie Arkansas silny wiatr niszczył domy, przewracał słupy energetyczne i drzewa. Dwie osoby zostały lekko ranne. Miejsce, gdzie wiało najsilniej, wygląda jak po przejściu tornada. Mieszkańcy mówią, że wszystko działo się bardzo szybko.

  - Padał lekki deszcz. Nagle mój telefon stracił zasięg i wtedy się zaczęło. Nie dostaliśmy wcześniej żadnych ostrzeżeń. Dom zaczął się chwiać, zdążyliśmy uciec do schronu - opowiadał jeden z mieszkańców.

  - Słyszeliśmy, że wiatr narasta, myśleliśmy, że to tornado. Schowaliśmy się do domu. Wiatr zniszczył wszystko wokół, przewrócił szopę - relacjonowała inna mieszkanka.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...