Informacje
 • Delfiny wraz z młodymi utknęły w kanale.
  Pomogli ludzie

  23-09-2019 12:28 Zwierzęta przebywały w pułapce dwa dni
  Choroba skóry u delfinów Foto: [Cable News Network Inc. All rights reserved 2019] | Video: Nahiid Stephens, Kate Robb, Tim Morgan

  Rodzina delfinów, żyjąca u wybrzeży Florydy, wpłynęła do kanału, z którego nie mogła się wydostać. Trzeba było je nakierować na zatokę.

  Para delfinów z dwoma młodymi delfiniątkami utknęła w kanale w mieście Saint Petersburg na Florydzie. Według lokalnych służb, morskie ssaki pozostawały w pułapce dwa dni, nie wyglądały jednak na wycieńczone.

  Akcja ratunkowa

  Jak poinformowała lokalna telewizja, natychmiastowa próba uwolnienia delfinów nie została podjęta, gdyż służby chciały, żeby zwierzęta same wydostały się z kanału.

  Dopiero, gdy to się nie udało, do akcji wkroczyli pracownicy Komisji do spraw Dzikiej Przyrody stanu Floryda (Florida Fish and Wildlife Conservation Commission, FWC), którzy przyjechali na miejsce, by przyjrzeć się kanałowi i opracować optymalny plan uwolnienia zwierząt. Później, wspomagani przez pracowników akwarium morskiego Clearwater, weszli do wody i uformowali się w łańcuch. Następnie za pomocą głośnych dźwięków i plusków wody udało im się skierować delfiny w stronę Riviera Bay.Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...