Informacje
 • Chicago skute lodem. Pokrywa na Michigan większa o 650 procent

  20-12-2013 10:04 Pogoda poprawi się dopiero po weekendzie

  Nad częścią stanu Illinois przechodzą potężne burze śnieżne, które - prócz obfitych opadów - niosą ze sobą niskie temperatury. W efekcie tego szczególnie niebezpiecznie robi się na jeziorze Michigan, na drogach i chodnikach. Władze ostrzegają mieszkańców przez oblodzonymi nawierzchniami, a meteorolodzy informują, że sytuacja szybko się nie poprawi.

  Jeszcze w czwartek wieczorem synoptycy z National Weather Service, czyli amerykańskiej służby meteorologicznej, ostrzegali przed marznącym deszczem i oblodzeniem, które znacznie pogorszyły warunki drogowe w Chicago i okolicznych miejscowościach.

  Warunki nie prędko się poprawią

  Specjaliści wyjaśniali, że pogorszenie warunków spowodowane było atakiem burz śnieżnych i wahaniami temperatury w okolicach zera, które kilkakrotnie pojawiały się w okolicach Chicago. Jednak według prognoz sytuacja poprawi się dopiero po weekendzie.

  Oblodzone drogi

  Mieszkańcy przyznają, że nie spodziewali się, że warunki na drogach będą aż tak niebezpieczne. - Myśleliśmy, że ulice nie będą aż tak oblodzone, jednak kiedy spróbowaliśmy się przejść, było naprawdę ślisko - relacjonowali.

  Służby porządkowe miasta szybko zareagowały i na ulicach pojawiło się sporo solarek, które skutecznie poprawiały warunki drogowe.

  Ponad 13 proc. jeziora pokryte lodem

  Niskie temperatury notowane w okolicach Chicago znacząco przyspieszyły wychładzanie jeziora Michigan. Według ekspertów obecnie na tym zbiorniku zalega znacznie więcej lodu niż zazwyczaj o tej porze roku. - Ponad 13 proc. jeziora jest pokryte lodem, zazwyczaj w grudniu jest to 2 proc. całego jeziora - podają specjaliści.

  Oblodzenie jeziora pokrzyżowało również sylwestrowe plany wielu osób - odwołane zostały rejsy, które miały odbyć się właśnie tego dnia.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • zima
  chyba się od nas wyprowadziła do USA
  ~JOLA /2013-12-21 17:25
 • niezła zima
  pozdrawiam naszych Amerykańskich Braci! Trzymajcie się i nie dajcie się zimie!!!

  Happy Holidays!
  ~sdfh6 /2013-12-20 12:37

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...