Informacje
 • Chicago po raz szósty najbardziej "zaszczurzonym" miastem USA

  18-10-2020 14:10 Wychodzą częściej przez lockdown
  Szczury występują na każdym kontynencie z wyjątkiem Antarktydy Foto: Shutterstock | Video: TVN Meteo

  Chicago kolejny raz wygrywa w zestawieniu amerykańskich miast, w których żyje najwięcej szczurów. Sytuacja pogorszyła się po wprowadzeniu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, ponieważ zwierzęta zaczęły wychodzić z kryjówek w poszukiwaniu pożywienia.

  Chicago po raz szósty stało się posiadaczem tytułu, którego nie chce żadne miasto w USA. Znowu znalazło się na szczycie rankingu metropolii, których żyje najwięcej szczurów.

  Jedna z amerykańskich firm zajmujących się zwalczaniem szkodników, klasyfikuje miasta w USA na podstawie liczby zleceń na zwalczanie gryzoni. Analizy przeprowadzono od 1 września 2019 do 31 sierpnia 2020. Rezultatem jest lista 50 miast, w których sytuacja ze szczurami wygląda najpoważniej. Od sześciu lat pierwsze miejsce należy do Chicago. W pierwszej dziesiątce są miasta takie jak Los Angeles, Nowy Jork, Waszyngton, San Francisco, Detroit, Filadelfia, Baltimore, Denver i Minneapolis.

  - Gryzonie są ekspertami w wyszukiwaniu pożywienia i schronienia - stwierdził entomolog Ben Hottel w komunikacie prasowym firmy. - Nieruchomości stanowią idealne środowisko dla gryzoni, a gdy już się tam zadomowią, będą w stanie rozmnażać się szybko i w dużych ilościach - dodał

  Miasto od lat prowadzi "wojnę ze szczurami". Trwają wieloletnie starania o opanowanie populacji szczurów w mieście. "Wojna" nasiliła się wraz z wprowadzeniem w 2016 roku nowej grupy zadaniowej ds. szczurów. Mieszkańcy chętniej zaczęli nawet przygarniać koty, aby zmniejszyć liczbę gryzoni.

  Mniej jedzenia, chłodniejsze pory

  Zdaniem firmy, nakaz pozostawania w domu i zamykanie firm wpłynął nie tylko na populację ludzką.

  Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) mają na swojej stronie internetowej całą sekcję poświęconą zwalczaniu gryzoni.

  - Lockdown na terenie kraju doprowadził do ​​spadku pożywienia dostępnego dla gryzoni, zwłaszcza w gęsto zabudowanych obszarach handlowych. W niektórych jurysdykcjach odnotowano wzrost aktywności gryzoni, ponieważ wyruszyły na poszukiwania nowych źródeł pożywienia - podało CDC w komunikacie.

  Zdaniem firmy zwalczającej gryzonie, aktywność szczurów "będzie rosła", ponieważ dodatkowo nadchodzi zima, a gryzonie zaczną szukać ciepłego schronienia. Dlatego Chicago może być niejedynym miastem w potencjalnych tarapatach.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...