Informacje
 • Chcieli zrobić selfie z maleńkim delfinem. Zwierzę tego nie przeżyło

  22-08-2017 08:26 Dramat zwierzęcia w Hiszpanii
  Chcieli zrobić selfie z maleńkim delfinem. Zwierzę tego nie przeżyło

  Ludzie potrafią zademonstrować wyjątkowe okrucieństwo.

  Equinac/Facebook

  Niestety ludzie nie zawsze potrafią wykazać się empatią. Plażowicze w Hiszpanii przyczynili się do śmierci małego delfina.

  Kilka dni temu młody delfin prawdopodobnie zgubił się w płytkich wodach Morza Śródziemnego w okolicach hiszpańskiego miasta Mojacar w prowincji Almeria. Ludzie przebywający na tamtejszej plaży ruszyli do wody, aby zrobić sobie z nim zdjęcie. Hiszpańskie władze zaalarmowały ratującą zwierzęta organizację pozarządową Equinac w momencie, w którym ratownik nie był już w stanie ochronić ssaka przed ludźmi. Na zdjęciach widać nawet dzieci, nieświadomie zatykające nozdrza zwierzęcia. Niestety delfin nie przeżył tej gehenny.

  "Wielu ludzi nie jest zdolnych do odczuwania empatii wobec żyjącego stworzenia, które się boi, jest, głodne, przerażone, bez matki" - napisali przedstawiciele Equinac na swoim profilu na portalu społecznościowym. "Są tak samolubni, że jedyne, czego chcą, to zrobić mu zdjęcie i dotknąć go, nawet jeżeli zwierzę cierpi ze stresu"- dodali, jednoznacznie wyrażając swoją opinię na ten temat.

  To nie pierwszy raz

  Niestety nie jest to odosobniony przypadek. W lutym zeszłego roku inny delfin zmarł na plaży Santa Teresita w Argentynie, kiedy turyści otoczyli go, aby zrobić z nim selfie.

  W czerwcu 2016 roku na dominikańskiej plaży grupa mężczyzn wyciągnęła drobnego rekina na plażę. Zwierzę zmarło, gdy zamęczyli je samozwańczy ratownicy.

  W przypadku zauważenia morskiego stworzenia, które utknęło w wodach blisko plaży, należy jak najszybciej poinformować odpowiednie służby. To da największą pewność, że będzie ono miało szansę przeżyć.

  Co jakiś czas delfiny odwiedzają wody przybrzeżne Półwyspu Helskiego:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • ludzie?
  Dwunożne potwory.
  ~nick /2017-08-22 08:52

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...