Informacje
 • Chaos w USA i Kanadzie.
  Groźne burze śnieżne

  19-01-2020 11:54 Niektórych pogoda uwięziła w domach

  Burze śnieżne przechodzą przez Stany Zjednoczone i Kanadę. Dochodzi do groźnych wypadków. Ogromne ilości śniegu spadły w Kanadzie, a jego zalegające zwały uwięziły ludzi w domach i pokryły niemal całe samochody.

  Zimowa pogoda w ciągu ostatnich dni daje się we znaki Stanom Zjednoczonym. Zamiecie śnieżne przechodzą przez środkową i północno-wschodnią część kraju. Najbardziej dotknięty jest nimi region Upper Midwest, do którego należą między innymi takie stany jak Dakota Północna, Minnesota, Iowa, Illinois i Kansas.

  Z powodu silnego wiatru i niemal zerowej widoczności w części Dakoty Północnej wydano ostrzeżenia przed groźnymi warunkami drogowymi. Ostrzeżenia dotyczą kilku miast, między innymi Fargo i Wahpeton.

  Auto wypadło z drogi i uderzyło w ciężarówkę

  Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło w stanie Iowa. Samochód niemal zderzył się z ciężarówką, następnie odbił w bok i wypadł z drogi. Auto z impetem uderzyło w ciężarówkę na poboczu. Nagranie pochodzi z kamery ciężarówki, która chwilę wcześniej również wypadła z drogi i obracając się o prawie 180 stopni wylądowała na poboczu. Żaden z kierowców ani pasażerów nie został poważnie ranny.

  W Minnesocie zgłoszono ponad 120 wypadków samochodowych, w których 19 osób odniosło obrażenia. Jak podaje serwis FlightAware, odwołanych jest prawie 1600 lotów.

  - To może być jedna z najbardziej gwałtownych burz śnieżnych w tym sezonie - zaznaczają meteorolodzy CNN. Ostrzeżenia przed niebezpieczną pogodą dostało około 118 milionów Amerykanów.

  Prawie metr śniegu w Kanadzie

  Przez Nową Fundlandię i Labrador na wschodzie Kanady również przeszły gwałtowne burze śnieżne. Spadło nawet 80 centymetrów śniegu. Niemal całkowicie zasypał on niektóre samochody. Wiele osób zostało uwięzionych w domach, a drogi są nieprzejezdne.

  Podczas burzy porywy wiatru sięgały nawet 130 kilometrów na godzinę. W związku z trudną sytuacją władze wprowadziły stan wyjątkowy. Rząd federalny zaoferował pomoc najbardziej dotkniętym regionom kraju.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...