Informacje
 • Były śnieżyce, jest ciepło, a nawet gorąco. W Georgii zanotowano ponad 30 st. C

  12-03-2015 10:45 Nad Północny Wschód wróci zima w srogim wydaniu
  Były śnieżyce, jest ciepło, a nawet gorąco. W Georgii zanotowano ponad 30 st. C

  Wysoka temperatura w USA

  Twitter.com

  Wiosenna odwilż trwa w wielu centralnych regionach Stanów Zjednoczonych. Obszary, które raz po raz atakowały śnieżyce, notują bardzo wysoką - nawet letnią - temperaturę.

  W środę w południowo-wschodnich stanach padło siedem rekordów temperatury: w Charlotte (Karolina Północna) odnotowano 28,3 st. C, w Savannah było 30,5 st. C (Georgia). W północnej i w centralnej części Dakoty Południowej temperatura miejscami osiągała 21,1 st. C. W Norfolk w stanie Nebraska odnotowano 21,7 st. C. W Sioux City w stanie Iowa termometry wskazały 20 st. C.

  We wtorek na Florydzie temperatura wyniosła 29,4 st. C

  W poniedziałek oraz we wtorek odnotowano co najmniej 64 wartości, które osiągnęły lub pobiły rekord. Wysokie wartości odnotowano między innymi w Dullus w Minnesocie (14,4 st. C), w St. Paul w Minneapolis (18,9 st. C), w Daytona Beach na Florydzie (29,4 st. C), w South Lake Tahoe w Kalifornii (17,8 st. C), w Spokane w Waszyngtonie (19,4 st. C).

  Trend zakłócony

  W Nowym Jorku odnotowano 10 st. C. Dzień ten zakłócił 63-dniowy ciąg temperatury, która nie przekroczyła 10 st. C. Był to najdłuższy ciąg tak chłodnych dni od zimy 1976/77.

  Mimo wysokiej temperatury w Negaunee w Michigan we wtorek zalegało 31 cm śniegu.

  Jakie są prognozy?

  W weekend temperatura zawaha się od 10 st. C do 15 st. C na Środkowym Zachodzie oraz w północnej części Wielkich Równin. Takie wartości odnotuje się między innymi w stanach Dakota Północna, Montana oraz Wisconsin.

  W zachodnich regionach Wielkich Jezior, między innymi w Detroit, Chicago i w Duluth, termometry wskażą około 10 st. C. 21 st. C mają szanse zobaczyć na termometrach mieszkańcy Dakoty, Nebraski, Kansas, Missouri i Iowa. Ostatnio 21 st. C na tym obszarze odnotowano 21 października.

  Zima wróci na Północny Wschód

  Natomiast mieszkańcy północno-wschodnich regionów Stanów Zjednoczonych mogą spodziewać się pod koniec tygodnia powrotu zimy. Na tym obszarze padać będzie śnieg.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...