Informacje
 • Burza tropikalna Krosa zagraża milionom Japończyków

  14-08-2019 14:05 Niesie ze sobą ulewne deszcze
  Porywy wiatru podczas burzy tropikalnej Krosa (Ventusky.com) | wideo bez dźwięku Foto: worldview.earthdata.nasa.gov | Video: Ventusky.com

  W kierunku Japonii zmierza rozległa burza tropikalna - Krosa. Niesie ze sobą ulewne deszcze i porywisty wiatr, który w porywach wieje z prędkością 155 kilometrów na godzinę. To trzeci cyklon, który nawiedzi kraj w tym roku.

  - Duża część zachodniej i wschodniej Japonii zmierzy się z intensywnymi opadami deszczu, silnym wiatrem - powiedział na konferencji prasowej Ryuta Kurora, rzecznik Japońskiej Agencji Meteorologicznej.

  Ulewne deszcze

  Żywioł zagraża milionom ludzi, którzy znajdują się na jego trasie. Według japońskich meteorologów Krosa przybiera na sile i w czwartek, kiedy dotrze do lądu, ma stać się tajfunem. Towarzyszy jej silny wiatr, który wieje z prędkością 85 kilometrów na godzinę, w porywach do 155 km/h. Krosa kieruje się na północny zachód z prędkością 20 km/h.

  Meteorolodzy z amerykańskiego serwisu Accuweather prognozują opady deszczu o sumie 75-150 litrów wody na metr kwadratowy. Mają one nawiedzić japońskie wyspy - Sikoku, Kiusiu i południowo-zachodnią część Honsiu. Miejscami może spaść nawet 500 l/mkw. Japońscy meteorolodzy przewidują, że deszczu może być jeszcze więcej, bo 1000 l/mkw. Obszary, które są najbardziej narażone na tak wielkie opady, to południowe i wschodzie rejony Kiusiu i południowa część Sikoku.

  W środę z powodu burzy tropikalnej linie lotnicze Japan Airlines i All Nippon Airways odwołały około 100 lotów.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...