Informacje
 • Burza Odette w Belgii. Góry piasku na ulicach, ranni

  27-09-2020 08:45 Wiatr łamał drzewa
  Medikan zbliża się do Grecji. Na Zakhyntos pada ulewny deszcz Foto: KURT DESPLENTER/Belga/Forum | Video: Kontakt 24/Zbigi

  Do Belgii dotarła burza Odette. Wiał silny wiatr, którego prędkość sięgała 100 kilometrów na godzinę. Kilka osób zostało rannych. W jednym z miast, położonych u wybrzeży Morza Północnego, na ulicach utworzyły się góry piasku.

  Burza, której nadano imię Odette, uderzyła w Belgię w piątek. Jak podaje portal The Brussels Times, w wyniku silnego wiatru rannych zostało co najmniej sześć osób. We Flandrii Zachodniej w mieście Middelkerke, położonym nad Morzem Północnym, na pracownika przewróciła się ściana, która nie wytrzymała naporu wiatru wiejącego z prędkością 100 kilometrów na godzinę. Mężczyzna został poważnie ranny, zabrano go do szpitala. W miejscowości Alveringem rannych zostało trzech strażaków, na których spadła gałąź podczas próby odblokowania drogi. Jeden z nich trafił do szpitala. W mieście Nieuwpoort dwójka ludzi została zdmuchnięta przez silne porywy wiatru. Poszkodowani także zostali zabrani do szpitala.

  Góry piasku na ulicach

  W wielu miejscach w kraju na drogach leżały gałęzie, a także połamane drzewa. Strażacy otrzymali ponad 40 zgłoszeń.

  Wiatr był tak silny, że zwiewał piach z wybrzeża w głąb lądu. Na wideo nagranym w sobotę w Middelkerke wzdłuż drogi widać góry piasku. Przysypane zostały samochody, wstrzymano ruch tramwajów. Na filmie widać też koparkę, której użyto do sprzątnięcia piasku.

  Kiedy Odette przesunęła się w głąb lądu, osłabła. Niestety, to nie koniec gwałtownej pogody. W niedzielę w Belgii znów prognozowany jest silny wiatr, wiejący z prędkością do 80 km/h. Spokojniej ma być od poniedziałku.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W niedzielę chłodniejsze atlantyckie powietrze zaczęło wypierać afrykański żar. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...