Informacje
 • Bezlitosny monsun. Nie żyje ponad 90 osób

  11-08-2019 13:51 Ponad 400 tysięcy ewakuowanych

  Z powodu ulewnych opadów deszczu w Indiach doszło do ogromnych powodzi i osunięć ziemi. Jak podały lokalne media, zginęły co najmniej 93 osoby.

  Co najmniej 93 osoby zginęły, a ponad 400 tysięcy zostało ewakuowanych z obszarów w południowych Indiach, na których z powodu ulewnych deszczy wystąpiły ostatnio powodzie i osunięcia ziemi - podały w niedzielę media.

  Najbardziej ucierpiał stan Kerala, gdzie liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 57, a 165 tysięcy ludzi opuściło swe domy.

  Według agencji Press Trust w wypadkach kolejowych mających związek z powodziami w sąsiednim stanie Karnataka zginęło 31 osób. Kolejne pięć straciło życie w stanie Tamil Nadu.

  Sezon na monsuny

  Stan Kerala nawiedziły w ubiegłym roku katastrofalne powodzie, w których zginęły 223 osoby, a setki tysięcy musiały opuścić swe domy.

  Co roku powodzie w Azji Południowej powodują masowe wysiedlenia i zgony, ponieważ w regionie tym w okresie od czerwca do września występują deszcze monsunowe. Ale w tym sezonie, od początku czerwca w Indiach monsuny przyniosły o 19 procent mniej opadów.

  Monsunowe deszcze mają kluczowe znaczenie dla rolników i wzrostu gospodarczego, ponieważ około 55 procent ziemi uprawnej w Indiach zależy od opadów deszczu, a różne formy działalności rolniczej stanowią około 15 procent gospodarki tego kraju, trzeciej co do wielkości w Azji i ocenianej na 2,5 biliona dolarów amerykańskich.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...