Informacje
 • 82 dni z deszczem w walijskim miasteczku.
  Ludzie nieszczęśliwi, owcom gnije wełna

  16-01-2016 16:48 Być może padnie rekord

  W miasteczku Eglwyswrw w Walii pada codziennie od października. Ponura aura sprawia, że ludzie są nieszczęśliwi. Jeśli pogoda się utrzyma, za kilka dni zostanie pobity krajowy rekord.

  W miejscowości Eglwyswrw w południowo-zachodniej części Wielkiej Brytanii (Walia) od 82 dni nie było dnia, w którym nie zanotowano deszczu. Według lokalnych synoptyków w prognozach widać kres opadów, jednak jeszcze przez kilka dni jeszcze się one utrzymają.

  Brakuje jeszcze siedmiu dni, aby pobić rekord najdłuższego okresu dni z deszczem, który wynosi obecnie 89. Jest to najwyższy wynik w całej Wielkiej Brytanii i został ustanowiony w Szkocji w 1923 roku.

  Pada od października

  Dzień z deszczem to taki, w którym spadło przynajmniej 0,2 l/mkw. wody. W Eglwyswrw takie ilości zaczęto odnotowywać 26 października 2015 roku.

  Zły nastrój

  Ponura, pochmurna, deszczowa aura utrzymująca się przez prawie trzy miesiące wpływa niekorzystnie na samopoczucie mieszkańców.

  - Ludzie są nieszczęśliwi. Taka pogoda nie poprawia nam nastroju - mówią.

  - Nie pamiętam, żeby tak długo padało z rzędu - twierdzi jeden z mieszkańców. - Zawsze jak wychodzę z domu, to pada, nie widać końca deszczu - dodaje.

  Owce lamentują

  Na złą pogodę "narzekają" także zwierzęta. Hodowcy mówią, że widać po zachowaniu owiec, że są nieszczęśliwe. Niektórzy ściągają je z okolicznego wzgórza, ponieważ dostrzegli, że wełna zaczęła gnić.

  Powódź w Wielkiej Brytanii

  Pod koniec grudnia w Wielkiej Brytanii z powodu obfitych opadów deszczu utrzymujących się kilka dni, pojawiła się historyczna powódź, największa od 70 lat. Najpoważniejsze podtopienia występowały w Kumbrii (na północ od Walii). Zobacz, jak wyglądał krajobraz podczas powodzi. Materiał przysłał Reporter 24:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Ryszard
  a w Polsce mamy suszarki do suszenia owiec
  graffiti50 /2016-01-16 18:23

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...