Informacje
 • 45,4 st. C! Nowy rekord temperatury w Europie

  06-09-2016 07:27 We wrześniu nigdy nie było tak gorąco

  Rekordowy upał dotknął Hiszpanię. W Kordobie wczoraj było aż 45 st. C. Pobity został rekord września z 1948 r. wynoszący 44,9 st. C.

  W Hiszpanii padł europejski rekord temperatury we wrześniu. W tym miesiącu nigdy w Europie nie było aż tak gorąco. W Kordobie zanotowano 45 st. C, a w gminie Las Cabezas de San Juan aż 45,4 st. C. Ponadto w wielu regionach temperatura powietrza przekroczyła 40 st. C i padły lokalne rekordy temperatury. Podobnie gorąco jest w Portugalii. W miejscowości Alcácer do Sal zmierzono 44,5 st. C.

  Ostrzeżenia pogodowe

  Hiszpańska agencja meteorologiczna AEMET wydała ostrzeżenia pogodowe dla prawie całego kraju. W wielu regionach na południu kraju nadal obowiązuje pomarańczowy alert w związku z upałem. Alerty obowiązują także w centrum i na południu prowincji Malaga, w południowej Almerii, a także w Jaen i wzdłuż atlantyckiego wybrzeża prowincji Kadyks.

  Jeszcze dogrzeje

  To jeszcze nie koniec fali upałów w Hiszpanii. Wysoka temperatura powietrza utrzyma się jeszcze przez kilka najbliższych dni. Najgoręcej ma być w znajdujących się w Andaluzji miastach Kordoba i Ecija, gdzie termometry mogą wskazać 43 stopnie. W Huelvie temperatura maksymalnie wyniesie 42 st. C. W pozostałych prowincjach tego regionu ogłoszono żółty alert pogodowy (poza Almerią i Malagą). Maksymalna prognozowana wartość, jaką wskażą termometry, wynosi tam 39 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...