Informacje
 • 36 ofiar śmiertelnych, tysiące budynków obróconych w popiół. Tragiczne pożary w USA

  15-09-2020 07:36 Regiony płonęły od sierpnia
  Płoną tereny Kolorado Foto: Reuters | Video: Reuters

  W pożarach, które od wielu tygodni nękają zachodnie regiony Stanów Zjednoczonych, zginęło 36 osób. Los wielu ludzi nie jest znany. Płomienie zniszczyły ponad 1,8 miliona hektarów terenu oraz tysiące budynków.

  Błyskawicznie rozprzestrzeniające się pożary w stanach Oregon, Kalifornia i Waszyngton od połowy sierpnia zniszczyły ponad sześć tysięcy budynków, spalając ponad 1,8 miliona hektarów i zabijając 36 osób. 25 osób zginęło w Kalifornii, 10 w Oregonie i jedna w stanie Waszyngton.

  Zespoły poszukiwawczo-ratownicze przeczesały zniszczone tereny stanów w poszukiwaniu kolejnych potencjalnych ofiar. Nieznany jest los 22 osób.

  Potężne zniszczenia w Oregonie

  Nagrania z dronów pokazały domy obrócone w popiół w regionach Phoenix i Talent w południowym Oregonie, około ośmiu kilometrów na południe od Medford, gdzie w zeszłym tygodniu doszło do ogromnego pożaru, napędzanego porywistym wiatrem.

  Sytuacja w stanie Oregon

  Po czterech dniach gorących i wietrznych warunków pogodowych w Oregonie, weekend przyniósł spokojniejszy wiatr i ochłodzenie. Dzięki temu załogi strażackie miały lepsze warunki do walki z ogniem.

  W hrabstwie Clackamas, na południe od Portland w Oregonie, ekipy humanitarne rozdawały żywność mieszkańcom, którym nakazano ewakuację. Dodatkowym wyzwaniem w schronach jest zachowanie odpowiednich procedur w związku z pandemią COVID-19.

  - Chcemy mieć pewność, że każdy zachowuje dystans społeczny - powiedział Jeremy Van Keuren, menedżer ds. odporności społeczeństwa w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Portland. - Trzeba przyznać, że w tych warunkach jest to trudne - dodał.

  Przez tydzień gęsty dym i popiół z pożarów unosił się nad stanem. Takie warunki są bardzo niekorzystne dla ludzkiego układu oddechowego.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...