Informacje
 • 18 zabitych przez wulkan-wyspę. Ciał dwóch z nich jeszcze nie odnaleziono

  15-12-2019 10:19 Tragedia w Nowej Zelandii

  Jak poinformowała w niedzielę lokalna policja, tragiczny bilans poniedziałkowej erupcji wyspy-wulkanu White w Nowej Zelandii wzrósł do 18 ofiar.

  W momencie erupcji wyspy-wulkanu White w Nowej Zelandii przebywało na niej 47 osób. Głównie byli to Australijczycy (24), ale także Amerykanie (9), Nowozelandczycy (5), Niemcy (4), Chińczycy (2), Brytyjczycy (2) i Malezyjczyk (1). Jak poinformowano w niedzielę, zginęło 18 z nich, włączając w to dwie osoby, których ciał jeszcze nie znaleziono. Niewykluczone, że znajdują się one w silnie zanieczyszczonych wodach otaczających wulkan.

  Ciał poszukują nurkowie.

  - Wszyscy, którzy znajdują się na miejscu, są zdeterminowani do tego, by ciała powróciły do tych, którzy kochali ofiary - powiedział na niedzielnej konferencji prasowej Mike Clement, przedstawiciel policji.

  Informowano o zagrożeniu

  W szpitalach w Nowej Zelandii i Australii znalazło się łącznie 26 osób, które w momencie wybuchu przebywały na wulkanie. Znaczna ich część była w stanie krytycznym.

  Nie wiadomo, dlaczego turyści znaleźli się na wulkanie w sytuacji, gdy oficjalnie informowano o możliwości erupcji wulkanu.

  Wyspa White z aktywnym wulkanem jest popularną atrakcją turystyczną i celem wycieczek, mimo intensywnej emisji gazów wulkanicznych i szkodliwości środowiska w okolicy krateru. Wyspa znajduje się około 50 kilometrów od wschodniego wybrzeża Wyspy Północnej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....