Informacje
 • 1,4 miliona Włochów może mieć przeciwciała. To sześć razy więcej niż oficjalna liczba zakażonych od początku epidemii

  03-08-2020 19:19 Wstępne analizy Ministerstwa Zdrowia
  Test maseczek Foto: Maule Maurizio/IPA/ABACA | Video: TVN24

  Włoskie Ministerstwo Zdrowia oszacowało, że ponad 1,4 miliona mieszkańców kraju może mieć przeciwciała koronawirusa SARS-CoV-2. To sześć razy więcej niż oficjalna liczba przypadków zachorowań na COVID-19. Jak dodano, to wstępne analizy.

  Ponad 1,4 miliona Włochów ma najprawdopodobniej przeciwciała koronawirusa. Jak wskazują pierwsze rezultaty badań prowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia - to sześć razy więcej niż wynosi oficjalna potwierdzona laboratoryjnie liczba przypadków zakażenia w kraju.

  Badania trwały kilka tygodni - od 25 maja do 15 lipca br.

  Wyniki badań, zorganizowanych we współpracy z Instytutem Statystycznym Istat, wydają się potwierdzeniem hipotez niektórych wirusologów, według których faktyczna liczba zakażonych jest znacznie wyższa od oficjalnie podawanej.

  Wstępne analizy

  Analizy wskazują na to, że kontakt z wirusem miało sześć razy więcej osób, niż pokazują to oficjalne statystyki. Podaje się w nich, że do tej pory we Włoszech potwierdzono ponad 248 tysięcy zakażeń.
  Oszacowano, że przeciwciała występują u 1,48 miliona osób, czyli u 2,5 procent ludności.

  Według badań płeć nie ma znaczenia w przypadku liczby zakażeń koronawirusem. Pod tym względem Włochy nie różnią się od innych państw Europy - mężczyźni i kobiety zostali dotknięci w takim samym stopniu.

  Jeśli chodzi o wiek, Istat podaje, że w przypadku próbek serologicznych najniższy wskaźnik zakażeń występuje u dzieci w wieku od 0 do 5 lat (1,3 procent) oraz u osób powyżej 85 lat (1,8 procent).

  Według badań pod kątem zawodu, najbardziej dotknięci są pracownicy służby zdrowia - 9,8 procent oraz pracownicy gastronomii - ponad 4 procent.

  Rezultaty te, jak zastrzeżono, są wstępne i nie pokazują jeszcze pełnego obrazu. Konkluzje sporządzono na podstawie badań serologicznych ponad 64 tysięcy osób. Docelowo badania mają objąć około 150 tysięcy Włochów.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...