Informacje
 • 125 martwych żółwi na plaży

  01-12-2019 08:55 Gatunek jest zagrożony wyginieciem
  Naukowcy odkryli drugi gatunek żółwia matamata Foto: ENEX | Video: Naturmuseum Senckenberg

  W gminie Soto La Marina położonej w meksykańskim stanie Tamaulipas znaleziono 125 martwych żółwi. Zwierzęta zaplątały się w rybackie sieci.

  Rzecznik prasowy departamentu zajmującego się różnorodnością biologiczną w stanie Tamaulipas Carlos Alejandro Garza poinformował, że był to zagrożony wyginięciem żółw zielony (Chelonia mydas).

  Jak podają miejscowe władze, żółwie próbowały dostać się na ląd, aby złożyć jaja. Po drodze zaplątały się w sieci rybackie i padły. Potwierdziła to autopsja przeprowadzona 23 listopada w Centrum Ochrony Żółwi Morskich La Playa.

  Biologia gatunku

  Żółw zielony to gatunek żółwi morskich. Ich nazwa pochodzi od koloru tkanki tłuszczowej. Średnio ważą około 68-190 kilogramów. Samice wychodzą na ląd tylko po to, żeby złożyć od 100 do 200 jaj w wykopanych przez siebie dołkach. Następnie przysypują jaja piaskiem, który ochroni je od przegrzania w promieniach słońca i ukryje przed drapieżnikami. Samica może powtarzać tę czynność kilkakrotnie w jednym cyklu lęgowym, który przypada raz na 2 lub 3 lata.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • masakra?
  Wiadomo Meksyk jak w Meksyku cuda ten caly swiat to jeden wielki meksyk.tylko zyski co tam przyroda czy otoczenie zyski,zyski,zyski sami sobie podkladamy bombe ekologicznom co tam przyszlosc a kto placi za to zwykly obywatel na swiecie.
  ~bocian /2019-12-01 10:08

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...