Informacje
 • 1115 ofiar śmiertelnych koronawirusa. Niemal 100 zgonów w ciągu ostatniej doby

  12-02-2020 07:53 Niebezpieczny koronawirus z Chin
  "Stopień ryzyka będzie zmieniał się w zależności od ilości przypadków w Polsce" Foto: PAP/EPA/JEROME FAVRE | Video: TVN24

  Wzrósł tragiczny bilans koronawirusa z Chin. Przez ostatnią dobę zmarło 97 osób, z czego 72 w ognisku epidemii - Wuhanie.

  Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach wzrosła do 1113 - poinformowała w środę chińska Narodowa Komisja Zdrowia. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd dwa zgony – na Filipinach i w Hongkongu. To oznacza, że tragiczny bilans sięgnął łącznie 1115 osób.

  W ciągu ostatniej doby zmarło 97 osób.

  Komisja podała, że 94 nowe przypadki śmiertelne pojawiły się w centralnej prowincji Hubei. 72 osoby zmarły w Wuhanie - epicentrum wirusa.

  We wtorek Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że chorobę wywoływaną nowym koronawirusem nazwano oficjalnie COVID-19.

  Szerzące się zakażenie

  Odnotowano 2015 nowych przypadków zakażenia, z czego 1638 w Hubei. To najmniej od 30 stycznia. Tym samym liczba osób zainfekowanych w Chinach wzrosła do 44 653.

  Epidemia rozprzestrzeniła się na około 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich między innymi Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię i USA.

  Nowy koronawirus

  Nowy typ koronawirusa wykryto w chińskim mieście Wuhan w grudniu 2019 roku. Objawy choroby to: gorączka, trudności w oddychaniu, a także nacieki w płucach. Tajemniczy wirus powoduje zapalenie płuc, które jest nieco lżejsze od zespołu ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej SARS wywołanego przez innego koronawirusa.

  Źródło koronawirusa nie jest pewne, ale pochodzi prawdopodobnie od nielegalnie sprzedawanych dzikich zwierząt na targu ryb i owoców morza w Wuhanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...