Informacje
 • Zimowy epizod. Sprawdź, gdzie spadnie deszcz ze śniegiem i śnieg

  04-04-2021 16:21 Pogoda na pięć dni
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky.com

  W nadchodzących dniach pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Powieje też dość silny wiatr, w porywach do 40-70 kilometrów na godzinę.

  Przed nami dni, podczas których nie zabraknie opadów, również tych o typowo zimowym charakterze, oraz silnych porywów wiatru. Jak długo potrwa zimowy epizod?

  Pogoda na 5 dni

  W lany poniedziałek wystąpią postępujące od Pomorza aż po centrum kraju opady deszczu i deszczu ze śniegiem, o sumie 3-8 litrów wody na metr kwadratowy. Ponadto powieje dość silny wiatr z zachodu. W porywach osiągnie prędkość do 70 kilometrów na godzinę.

  Wtorek już w całym kraju upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu ze śniegiem i śniegu o sumie 3-8 litrów wody na metr kwadratowy. Wiatr - południowo-zachodni - w porywach rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę.

  Na środę synoptycy także prognozują przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Ma spaść od 1 do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Zachodni wiatr będzie umiarkowany, w porywach powieje do 45 kilometrów na godzinę.

  Powieje silniejszy wiatr

  W czwartek pogodnie będzie tylko na Pomorzu. W pozostałych regionach kraju wystąpią opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Ich suma wyniesie 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Zachodni wiatr, umiarkowany, w porywach osiągnie prędkość do 50 kilometrów na godzinę.

  Poprawa aury przyjdzie w piątek. Ten dzień zapowiada się poigodnie, choć powieje południowo-zachodni wiatr, który w porywach rozpędzi się do 40 kilometrów na godzinę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...