Informacje
 • Zima nadal jest gdzie indziej.
  Deszczowe dni w całej Polsce

  04-01-2018 16:46 Prognoza pogody na pięć dni

  Pogoda w najbliższych dniach nie będzie nas rozpieszczać

  pixabay.com/ForMyKerttu (CC0)

  W weekend odpoczniemy od silnych porywów wiatru, lecz od poniedziałku znów miejscami zawieje z prędkością 40-60 km/h. Termometry pokażą od 1 do 10 stopni Celsjusza.

  Piątek przyniesie w całej Polsce opady deszczu. Jedynie na Dolnym i Górnym Śląsku, a także w Małopolsce będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wystąpi wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, w porywach od 40 do 60 km/h z kierunku południowo-zachodniego.

  Weekend miejscami pogodny

  W sobotę w większości kraju nastąpi rozpogodzenie. Jedynie na północy wystąpią opady deszczu. Będzie mniej wietrznie -  wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.  W dzień temperatura wyniesie od 5 st. C  na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Podkarpaciu.

  W niedzielę sytuacja się odwróci - na północy będzie pogodnie, a w pozostałej części kraju wystąpią opady. W centrum można spodziewać się deszczu ze śniegiem. Temperatura osiągnie wartość od 2 st. C  na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr będzie wiał ze wschodu.

  Wietrzny poniedziałek

  Z początkiem tygodnia powróci pogodna aura w większości kraju. Deszczu spodziewać się mogą  mieszkańcy Dolnego Śląska. Nowy tydzień przyniesie również umiarkowany i dość silny wiatr wschodni, którego podmuchy będą osiągać prędkość do 40-60 km/h. Temperatura maksymalnie wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Podkarpaciu.

  We wtorek przelotne opady

  We wtorek pogodną aurą cieszyć się będą jedynie mieszkańcy wschodniej części Polski. W pozostałej części kraju należy być przygotowanym na przelotne opady deszczu. Temperatura w dzień wyniesie od 1 st. C. na Suwalszczyźnie, do nawet 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr wciąż umiarkowany, miejscami dość silny w porywach do 40-60 km/h,  zmieni jednak kierunek – będzie wiało z południa i południowego wschodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...