Informacje
 • Żegnamy się z bardzo wysoką temperaturą

  11-09-2018 13:09 Prognoza pogody na pięć dni
  Pogoda w następnych dniach Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  W najbliższym czasie czekają nas i pogodne, i deszczowe chwile. Przyzwyczailiśmy się, że tegoroczne lato jest gorące, ale już w piątek temperatura maksymalna przestanie wzrastać do co najmniej 25 stopni Celsjusza.

   

  Północna część Polski pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z niżem znad Skandynawii, w chłodnej masie powietrza polarnego. Pozostała część kraju będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, w ciepłej masie powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

  Jeszcze ciepło

  W środę na południu kraju powinno być słonecznie. W pozostałych regionach zachmurzenie będzie kłębiaste małe i umiarkowane, a na północy kraju duże. Tam może też popadać niewielki deszcz rzędu pięciu litrów na metr kwadratowy. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 21 stopni Celsjusza w rejonie Zatoki Gdańskiej do 29 st. C. na Dolnym Śląsku. Uwaga: na północy powieje z prędkością 50 kilometrów na godzinę. Wiatr może być uciążliwy.

  W czwartek popada w południowej, południowo-zachodniej i środkowej części Polski. Niewykluczone, że na południu i południowym wschodzie zagrzmi. W burzach opady mogą wynieść od 5 do 20 l/mkw. Napłynie chłodniejsze powietrze polarne z północy i ochłodzi się. Słupki rtęci pokażą od 18 st. C na Pomorzu do 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z północnego zachodu, okaże się słaby i umiarkowany. Podczas burz może powiać mocniej do 80 km/h.

  Ochłodzenie

  W piątek nie będzie padać od Pomorza Zachodniego po Suwalszczyznę. Na pozostałym obszarze kraju popada, choć na Podkarpaciu spodziewamy się nawet burz. Może spaść 5-20 l/mkw. deszczu. Ochłodzenie będzie jeszcze wyraźniejsze. Na termometrach zobaczymy od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby, zmienny wiatr, ale podczas burz może rozpędzić się do 80 km/h.

  Weekend i deszczowy, i pogodny

  W sobotę ma padać niemalże w całym kraju. Deszcz będzie przelotny, do 5 l/mkw. Jedyną wolną od deszczu częścią Polski okaże się północny zachód. Temperatura wyniesie od 20 st. C na północnym wschodzie Polski do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Z kierunków zachodnich powieje słaby i umiarkowany wiatr, tylko na północy kraju okaże się silniejszy.

  Niedziela zapowiada się pochmurno, ale z przejaśnieniami, wiec będzie pogodniej niż w sobotę. Nigdzie nie powinno padać. Termometry wskażą od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C we Wrocławiu i Szczecinie. Wiatr nie powinien być uciążliwy, powieje słabo i umiarkowanie z kierunków zachodnich.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...