Informacje
 • Wstępna prognoza pogody na Wielkanoc i lany poniedziałek

  24-03-2021 12:29 Co szykuje dla nas pogoda?
  Wiosna u Reporterów 24 Foto: Shutterstock/tvnmeteo.pl | Video: Kontakt 24

  Za kilkanaście dni Wielkanoc i lany poniedziałek. Chociaż jeszcze sporo czasu, w modelach synoptycznych widać już, co w pogodzie może czekać nas w świąteczne dni. Sprawdź, jaka pogoda może pojawić się w nadchodzące święta.

  Jak poinformował synoptyk tvnmeteo.pl Artur Chrzanowski, Niedziela Wielkanocna może przynieść nam zmienne zachmurzenie. Na wschodzie chmur będzie sporo, a z nich może padać deszcz. Na zachodzie zachmurzenie będzie raczej umiarkowane, nie powinno też padać.

  Temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 10-11 stopni Celsjusza w centrum, do 12 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Ze wstępnych prognoz wynika, że wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Noc z niedzieli na poniedziałek będzie dość chłodna. Termometry pokażą minimum od -2 stopni Celsjusza do 2 stopni Celsjusza.

  Pogoda na Poniedziałek Wielkanocny

  Wstępne prognozy mówią, że lany poniedziałek zapowiada się pogodnie. Jak na razie w całym kraju nie prognozuje się opadów. Na termometrach będziemy mogli zobaczyć od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 12 stopni Celsjusza w centrum, do 14 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Powiać ma słaby i umiarkowany wiatr.

  Noc zapowiada się chłodno - temperatura minimalna sięgnie od -1 do 3 stopni Celsjusza.

  Synoptyk zaznaczył jednak, że prognoza pogody została stworzona na podstawie aktualnych wyliczeń modeli synoptycznych. Ponieważ do świąt zostało kilkanaście dni, niewykluczone, że modele ulegną zmianie, podobnie jak ostateczna pogoda.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...