Informacje
 • Wietrznie i chłodno.
  Miejscami jedynie 16 stopni

  06-07-2019 16:10 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Co nas czeka w pogodzie? Foto: Shutterstock.com/Ventusky.com | Video: TVN24

  W nadchodzących dniach pogoda w wielu regionach nie będzie przypominała tej, do jakiej przyzwyczajeni jesteśmy w lipcu. Lokalnie na termometrach zobaczymy zaledwie kilkanaście stopni. Spodziewamy się też deszczu, a miejscami burz.

  W ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Bałtyku. Z północy na południe przemieści się nad krajem chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie chłodne powietrze polarne morskie z północy.

  Możliwe burze

  W niedzielę zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Na północy oraz południu i południowym wschodzie kraju okresami popada deszcz rzędu 5-15 litrów wody na metr kwadratowy, a na Podkarpaciu niewykluczone są burze. Termometry pokażą od 17 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 22 st. C w centrum kraju, po 25 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni i północno-zachodni, umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. W porywach rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę, a w burzach do 80 km/h.

  Dni z deszczową aurą

  Poniedziałek przyniesie w większości kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północy Polski chmur pojawi się więcej, spadnie deszcz do 5-10 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 16 st. C na północnym wschodzie, przez 19 st. C w centrum kraju, po 20 st. C na południu. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany, a okresami dość silny. W porywach sięgnie do 50-60 km/h.

  We wtorek utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie. Miejscami może popadać deszcz rzędu 10-20 l/mkw., a na północnym wschodzie może zagrzmieć. Termometry pokażą od 17 st. C na Podlasiu, przez 19 st. C w centrum kraju, po 20 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany, a okresami dość silny wiatr powieje z zachodu i północnego zachodu.

  Przelotnie popada deszcz

  Środa nie przyniesie większej zmiany w pogodzie. W całym kraju zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Może przelotnie padać deszcz, do 5-20 l/mkw. Na wschodzie mogą przejść burze. Na Śląsku padać nie powinno. Na termometrach zobaczymy od 18 st. C na Suwalszczyźnie, przez 20 st. C w centrum kraju, po 21 st. C na południowym zachodzie. Powieje zachodni i północno-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany. Chwilami powieje silniej, w porywach rozpędzi się do 50-60 km/h.

  Czwartek zapowiada się pochmurnie w całym kraju, możliwy jest deszcz. Miejscami spadnie od 5 do 20 l/mkw. Padać nie powinno jedynie na Pomorzu. Temperatura wyniesie od 20 st. C na Podlasiu, przez 22 st. C w centrum kraju, po 23 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje północny, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...