Informacje
 • Weekend z deszczem, ciepłem, wiatrem. Potem powrót opadów śniegu

  05-12-2018 15:46 Prognoza pogody na pięć dni

  Najbliższe dni przyniosą opady deszczu

  Sigfrid Lundberg, ventusky.com

  W najbliższych dniach czeka nas jesienna plucha - w całym kraju będą występowały opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Będzie ciepło jak na grudzień - temperatura dojdzie nawet do 11 stopni Celsjusza.

  W czwartek wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu, postępujące od zachodu w głąb kraju. Opady mogą powodować gołoledź. Niebo nad wschodnimi regionami Polski okaże się pogodne. Temperatura wyniesie maksymalnie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 7 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie umiarkowany, południowy. W porywach powieje z prędkością do 45 kilometrów na godzinę.

  Znaczna różnica temperatury

  W piątek w większości Polski okresami wystąpią opady deszczu, a na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na zachodzie. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. W porywach rozpędzi się do 60 km/h.

  Okresowe opady deszczu

  W sobotę w całym kraju okresami popada deszcz. Termometry wskażą maksymalnie od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni. Osiągnie prędkość w porywach do 60 km/h.

  Wiatr umiarkowany i dość silny

  Również w niedzielę w kraju utrzymają się okresowe opady deszczu. Temperatura wyniesie maksymalnie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje przeważnie z zachodu. Jego porywy osiągną prędkość do 50 km/h.

  Miejscami może popadać śnieg

  W poniedziałek wystąpią opady deszczu, a na wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje umiarkowanie, w porywach do 45 km/h, z zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...