Informacje
 • W Wielkanoc dużo słońca i 17 st. C.
  "Ceną za ocieplenie będzie sobotni deszcz"

  25-03-2016 09:27 Prognoza pogody na święta Wielkiejnocy

  Zapowiada się słoneczna i ciepła Wielkanoc

  Fot.: pixabay/stux, TVN24, film: TVN24

  Miejscami z koszyczkami w Wielką Sobotę pójdziemy w deszcz. Strefa opadów obejmie wschodnią Polskę. W Niedzielę Wielkanocną wypogodzi się, a temperatura wzrośnie do 17 st. C. W lany poniedziałek o wodę przeważnie będziemy musieli postarać się sami.

  Zaczyna do nas napływać ciepłe powietrze. Zawdzięczamy to niżowi znad Wielkiej Brytanii. Ten ośrodek ciśnienia kieruje w naszą stronę polarne masy powietrza, które wypierają mroźne powietrze ze wschodu Polski.

  - Ciepło z południowego zachodu będzie coraz śmielej napływać z każdym następnym dniem - tłumaczy Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo.

  Obydwie masy oddziela front atmosferyczny.

  - Granicą między mrozem na wschodzie i ciepłem na zachodzie jest front atmosferyczny. Ten front przyniesie opady deszczu, dziś na zachodzie, a w sobotę niemal w całej Polsce. Proszę się tym deszczem nie przejmować, ponieważ dzięki niemu napłynie ciepłe powietrze. Ceną za ocieplenie będzie sobotni deszcz - mówi Wasilewski.

  W sobotę deszcz na wschodzie

  W Wielką Sobotę front atmosferyczny da się we znaki mieszkańcom północnych, południowych i wschodnich regionów kraju. Popada tam przelotny deszcz. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 6 st. C na Suwalszczyźnie przez 10 st. C w centrum do 13 st. C na Dolnym Śląsku.

  Do 17 st. C w niedzielę

  W wielkanocną niedzielę nigdzie słońca nie zabraknie. Nad Polską ulokuje się wyż. W prognozach nie widać opadów. Ponadto będzie ciepło. Najwyższe wartości a termometrach odnotujemy na południowym zachodzie. W Zielonej Górze spodziewamy się 17 st. C. Na południu kraju temperatura wyniesie około 15 st. C. W centrum i na północy synoptycy zapowiadają 13-14 st. C. Najchłodniej będzie z kolei na północnym wschodzie Polski (9 st. C).

  Lany poniedziałek z odrobiną deszczu

  W poniedziałek wielkanocny zapowiadamy pogodną aurę. Spodziewamy się sporej dawki słońca, jednak na niebie pojawią się chmury, miejscami na północy i na południu kraju może z nich pokropić.

  - Nie wykluczamy delikatnego deszczu. Będzie on słaby i przelotny - mówi Wasilewski.

  Deszczu będzie niewiele, dlatego w lany poniedziałek o wodę będziemy musieli zatroszczyć się sami.

  Mimo opadów i większego zachmurzenia, nadal będzie stosunkowo ciepło. Na północnym wschodzie będzie najchłodniej i odnotujemy tam 10 st. C. Najwyższe wartości na termometrach (15 st. C) zobaczą mieszkańcy zachodnich regionów Polski. Na południu i północy kraju temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 12-13 st.

  Zobacz całą rozmowę z Tomaszem Wasilewskim:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • to skandal
  powinien być śnieg i mróz!
  ~zmnolub /2016-03-25 12:15

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...