Informacje
 • W weekend lekkie ocieplenie, jednak wciąż deszczowo i wietrznie

  08-11-2012 17:00 Prognoza pogody na najbliższe 5 dni

  Weekend będzie pochmurny i deszczowy

  Foto: Shutterstock/ Film: TVN Meteo

  Weekendową aurę trudno opisać jednym zdaniem. Będą pogodowo przyjemne momenty, ale i takie, które zatrzymają nas w domach. Pozytywną informacją jest to, że czeka nas ocieplenie. Na termometrach zobaczymy nawet 15 st. C. Niestety ociepleniu towarzyszyć będą opady deszczu i silny wiatr z południa.

  Weekend zacznie się lekkim ociepleniem. Już w piątek słupki rtęci nieznacznie poszybują w górę. Temperatura w końcu przekroczy 10 st. C. Tak ma być na zachodzie kraju, niestety na wschodzie wciąż chłodno. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci pokażą tam 7 st. C. Odczucia chłodu nie będzie potęgować wiatr, który uspokoi sie i powieje słabo lub umiarkowanie. Niestety wciąż będzie pochmurno z przelotnym deszczem, i to w całym kraju.

  Sobota: bez opadów, ale z silnym wiatrem

  Deszcz odpuści w sobotę, i to w całym kraju. Wciąż będzie pochmurno, ale jest szansa na niewielkie przejaśnienia. Mimo to, aktywność na świeżym powietrzu do najmilszych należeć nie będzie ze względu na silny wiatr. Jego porywy wyniosą nawet 60 km/h.

  Będzie wiać z południa, co oznacza ocieplenie. Termometry pokażą maksymalnie od 8 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Dolnym Śląsku.

  Niedziela: wzrost temperatury

  W niedzielę niemal w całym kraju powinno być pogodnie, miejscami nawet słonecznie, ze słabszym wiatrem. Porywy tylko okresami będą silniejsze. Jeśli zamierzamy ywyjść na długi spacer, to właśnie w niedzielę. Będzie też sprzyjać temperatura. Słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 9 st. C na Pomorzu do 15 st. C na Podkarpaciu. Opady deszczu wystąpią tylko w województwach zachodnich kraju.

  Poniedziałek: wraca deszcz i chłód

  Początek kolejnego tygodnia nie przyniesie pogodowych rewelacji. W poniedziałek w całym kraju powróci przelotny deszcz. Na dodatek wróci chłodniejsze powietrze, a wiatr zacznie wiać z zachodu. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 12 st. C na Podkarpaciu.

  Wtorek: jeszcze chłodniej

  We wtorek czeka nas kolejny spadek temperatury. Termometry wskażą od 6 st. C w Suwałkach do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu. Na pocieszenie dodamy, że w całym kraju powinno być pogodnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • zima w grudniu ?
  Do nas zima będzie dochodziła stopniowo , w miarę jak ustabilizuje się silny układ wyżowy na Syberii. Wygląda to na grudzień.
  ~metek /2012-11-09 13:50
 • lodowce
  Jeżeli utrzyma się obecna aktywność słoneczna to lodowce wkrótce zaczną przyrastać.Jest ona obecnie na poziomie minimum Daltona. Wszyscy czekają na maximum , a aktywność maleje od listopada 2011. Niektórzy tzw. astrofizycy są w szoku i wymyślają coraz dziwniejsze wytłumaczenia.
  ~metek /2012-11-08 18:30

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...