Informacje
 • W najbliższych dniach się zabieli. Zwłaszcza sobota ma być zimowa

  08-11-2016 16:36 Utrudnienia pogodowe w nadchodzącym tygodniu

  Fot.: Miejscami zrobi się biało, Film: Sytuacja pogodowa w najbliższych dniach

  Fot.: Shutterstock, film: TVN24

  W najbliższych dniach do Polski przyjdzie zima. Zrobi się chłodno, a w wielu miejscach możemy spodziewać się opadów, głównie śniegu, ale także śniegu z deszczem i samego deszczu.

  W środę opady wystąpią na wschodzie kraju. Na Lubelszczyźnie, Mazowszu i Podlasiu spadnie do 5 cm deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Na pozostałym obszarze kraju miejscami także poprószy śnieg i pojawi się słaby śnieg z deszczem. Opady sprawią, że możemy się spodziewać trudnych warunków na drogach.

  Deszcz ze śniegiem

  W czwartek także będzie padać, głównie deszcz i deszcz ze śniegiem. Mżawka i słabe opady pojawią się na południu Polski. W centrum i na zachodzie kraju wystąpią słabe opady deszczu ze śniegiem (do 3 l/mkw.). Wiatr zazwyczaj będzie słaby i umiarkowany, jednak na zachodzie i południu okresami okaże się dość silny.

  Piątek w niektórych regionach także upłynie pod znakiem opadów. Słaby deszcz ze śniegiem (do 3 l/mkw.) miejscami pojawi się wtedy w centrum, na wschodzie i południowym wschodzie kraju.

  Śnieżny weekend

  W sobotę pogoda okaże się typowo zimowa. Na południu i południowym wschodzie kraju poprószy śnieg. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie opady będą intensywne - spadnie do 5-10 cm białego puchu. Na wschodzie dodatkowo okresami dość silnie powieje.

  W niedzielę lokalnie także spodziewamy się śniegu. Na południowym wschodzie Polski okresami spadnie go do 3 cm.

  Od poniedziałku deszcz

  Początek tygodnia przyniesie wytchnienie od zimowych opadów. Zamiast śniegu będzie już padał tylko deszcz. Na zachodzie pojawi się mżawka i słabe opady (do 3 l/mkw.).

  We wtorek także zapowiadamy deszcz, przez co w wielu regionach przydadzą się parasole. Opady będą intensywne (do 10 l/mkw.) i potowarzyszy im silny wiatr z kierunków zachodnich. W porywach rozpędzi się do 70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....