Informacje
 • W najbliższych dniach najgorsza aura na zachodzie

  11-09-2014 08:41 Specjalna prognoza pogody "Meteo News" dla Polski

  W niektórych miejscach w kraju będzie pochmurno i deszczowo

  Fot: Kontakt Meteo/Casimirus Film: TVN Meteo

  W ciągu najbliższych dni opady deszczu będą utrzymywały się zwłaszcza na zachodzie Polski. Synoptycy nie wykluczają również burz. W ich trakcie powieje z prędkością do 80 km/h. Na termometrach w całej Polsce wartości powyżej 20 stopni będziemy oglądać od piątku.

  Jaka aura czeka nas w czwartek?

  ZOBACZ PEŁNE WYDANIE "METEO NEWS"

  - Pierwsza część dnia będzie pochmurna na terenach Lubelszczyzny, Małopolski Podkarpacia, Ziemi Świętokrzyskiej - zapowiada prezenter TVN Meteo Tomasz Zubilewicz.  Z tych chmur spadnie deszcz.


  Później strefa opadów przesunie się nad Dolny i Górny Śląsk oraz nad Wielkopolskę. Synoptycy nie przewidują opadów deszczu jedynie na Pomorzu.

  Termometry we Wrocławiu i w Katowicach pokażą zaledwie 16 st. C. O stopień cieplej ma być w Zielnej Górze. 18 st. C odnotujemy w Łodzi, Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu. 19 st. C będzie w Szczecinie. W Warszawie, Olsztynie, Trójmieście termometry pokażą 20 st. C. 21 st. C odnotujemy w Suwałkach. W Białymstoku i Lublinie synoptycy prognozują 22 st. C. Najcieplejszym miastem będzie Rzeszów z temperaturą 23 st. C.

  Piątek z 23-26 st. C

  W piątek zagrzmi i popada na zachodzie kraju. Synoptycy przewidują, że słońce pojawi się w centrum i na wschodzie. Na termometrach zobaczymy od 23 st. C na Nizinie Szczecińskiej i Dolnym Śląsku, przez 25 st. C w centrum i na północnym wschodzie Polski, po 26 st. C na południowym wschodzie. Wiatr powieje ze wschodu lub północnego-wschodu. Będzie słaby i umiarkowany. W burzach osiągnie prędkość do 80 km/h.

  Sobota: nadal burzowo na zachodzie

  Sobota, podobnie jak piątek, burzowa będzie na zachodzie. W tej części kraju synoptycy prognozują większe zachmurzenie, opady deszczu i wyładowania atmosferyczne. Najwięcej słońca ma pojawić się na południowym wschodzie. Termometry pokażą od 22 st. C na północnym zachodzie do 26 st. C na południowym wschodzie kraju. Wiatr powieje ze wschodu lub północnego-wschodu. Będzie słaby i umiarkowany. W burzach osiągnie prędkość do 80 km/h.

  Niedziela lokalnie mokra

  W niedzielę mokro będzie na północy Polski. Na Nizinie Szczecińskiej może również zagrzmieć. W centrum i na południu kraju słońce wyjrzy zza chmur. Synoptycy prognozują od 21 st. C na północnym zachodzie do 24 st. C w centrum i na południowym wschodzie. Wiatr powieje ze wschodu lub północnego-wschodu. Będzie umiarkowany i dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 80 km/h.

  Poniedziałek deszczowy

  Kolejny tydzień rozpocznie się deszczowo na Nizinie Szczecińskiej. Popadać może również na Podkarpaciu. W pozostałych regionach powinno być pogodnie. Na termometrach zobaczymy wartości od 22 do 25 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 80 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...