Informacje
 • Uważajmy na ulewy. Z każdym dniem będzie coraz chłodniej

  17-08-2019 16:28 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: TVN24

  Kolejne dni przyniosą dynamiczną pogodę. Musimy być przygotowani na ulewy i burze. Miejscami może spaść do 50 litrów wody na metr kwadratowy. Od wtorku zacznie robić się coraz chłodniej.

  Na niedzielę prognozowane jest umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste. Na Pomorzu, Kujawach i Warmii okresami może popadać deszcz rzędu 5-10 litrów na metr kwadratowy. Możliwe są też burze. Temperatura wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 28 st. C w centrum kraju, po 30 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowy i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr. Najsilniej powieje w burzach - do 90 kilometrów na godzinę.

  Może zagrzmieć

  Początek tygodnia przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie. Z zachodu w głąb kraju przemieszczać się będą opady deszczu rzędu 10-30 l/mkw., a w pasie od Mazur, przez centrum kraju, po Śląsk może też zagrzmieć. Padać nie będzie tylko na południowym wschodzie. Termometry pokażą od 24 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 28 st. C w centrum kraju, po 30 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, w burzach będzie silny i rozpędzi się do 90 km/h.

  Uwaga na ulewy

  We wtorek na północnym zachodzie Polski powinno być pogodnie. Poza tym zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu od 10 do 30 l/mkw., a na południu spodziewane są burze z gradem. Na termometrach zobaczymy od 23 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 24 st. C w centrum kraju, do 28 st. C na Podkarpaciu. Powieje północno-wschodni wiatr, tylko na zachodzie będzie południowo-wschodni. Na ogół powinien być słaby i umiarkowany, ale okresami może powiać mocniej. Najsilniejsze porywy spodziewane są w burzach, do 90 km/h.

  W nocy z wtorku na środę spodziewane są ulewy, miejscami może spaść do 50 l/mkw. Po nich środa zapowiada się pochmurnie, ale też z przejaśnieniami. Synoptycy nie wykluczają jednak deszczu, miejscami spadnie do 10-20 l/mkw. Padać nie powinno tylko na południowym wschodzie kraju. Spodziewane jest ochłodzenie, temperatura wyniesie od 18 st. C na Podlasiu, przez 21 st. C w centrum kraju, po 25 st. C w Małopolsce. Północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do do 50-70 km/h.

   

  W całym kraju bez deszczu

  Czwartek przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie kłebiaste. Na termometrach zobaczymy od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C w centrum kraju i na zachodzie. Z północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Niech leje ile się da, ulewy są potrzebne
  Susza trwa w najlepsze.
  ~Nick /2019-08-18 17:55

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...