Informacje
 • Utrudnienia pogodowe w najbliższych dniach. Czego się spodziewać

  20-01-2018 17:49 ściśnie mróz, dosypie śniegu, popada deszcz

  Najbliższe dni będą mroźne

  Rachel Kramer/flickr (CC BY 2.0)

  W najbliższych dniach pogoda będzie dawać się nam we znaki. Przygotujmy się na dość silny wiatr, opady śniegu, mróz.

  W niedzielę w całym kraju prognozujemy opady śniegu. Przeważnie będą mieć charakter okresowy - spadnie wtedy od 1 do 2 centymetrów. Opady śniegu o charakterze ciągłym pojawią się na południu - tam dosypie do 3-5 cm.

  Mroźne poranki

  W poniedziałek rano temperatura mocno spadnie. W zachodniej Polsce na termometrach zobaczymy -7 stopni Celsjusza, a na wschodzie nawet -15 stopni. Dla południowego wschodu prognozuje się opady śniegu - rzędu 1-3 cm. Na sile przybierze wiatr - będzie przeważnie słaby i umiarkowany, jednak na zachodzie okresami dość silny. Powieje z południowego wschodu i wschodu.

  Również wtorkowy poranek okaże się mroźny w całym kraju. W regionach wschodnich odnotujemy jedynie -12 st. C. W ciągu dnia od zachodu do centrum przemieszczą się słabe opady śniegu - do 1-2 cm. Popada również śnieg z deszczem marznącym. Spadnie go do czterech litrów na metr kwadratowy.

  Śnieg zamieni się w deszcz

  W środę temperatura nie będzie już taka niska, jednak nie ustaną opady. Na północy kraju popada śnieg z deszczem oraz deszcz - do 3 l/mkw. Powieje również umiarkowany i dość silny wiatr z południa. W porywach osiągnie prędkość do 50-70 kilometrów na godzinę.

  W czwartek na Pomorzu wciąż będzie padać. Opady wystąpią jednak jedynie okresowo. Spadnie do 3 l/mkw. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, z południowego zachodu. Prędkość porywów dojdzie do 40-60 km/h.

  Popada również w następnych dniach. W piątek na północnym zachodzie i północy spadnie do 3 l/mkw. deszczu, a w sobotę na wschodzie i południu okresami wystąpią opady śniegu z deszczem - do 1-5 l/mkw.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...