Informacje
 • Ulewny deszcz, silny wiatr.
  IMGW może wydać alerty

  12-11-2019 06:54 Sprawdź, gdzie może być groźnie
  Pogoda na środę 20.11 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Pogoda we wtorek i środę może być niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla części południowych regionów planuje wydać alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem.

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń, z której wynika że we wtorek i środę w województwach śląskim i małopolskim może intensywnie padać deszcz. Dodatkowo w województwie małopolskim przewidywane jest wystąpienie silnego wiatru.

  Ostrzeżenia mogą obowiązywać od godzin południowych we wtorek do godzin wieczornych w środę.

  W podanym okresie może spaść od 30 do 45 litrów wody na metr kwadratowy. W Małopolsce w regionach podgórskich i w górach prognozowany jest silny wiatr o prędkości od 30 do 40 kilometrów na godzinę, w porywach do 70 km/h.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Ostrzeżenie pierwszego stopnia według definicji IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...