Informacje
 • Ulewny deszcz i burze. Obowiązują żółte alerty

  07-09-2020 16:22 Sprawdź, gdzie obowiązują alarmy
  Prognoza pogody na sobotę 26.09 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami i intensywnymi opadami deszczu. Miejscami może spaść do 40 litrów wody na metr kwadratowy.

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu w województwie lubelskim w powiatach południowych. Prognozuje się tam wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym o sumie 25-40 litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie do 50 l/mkw. Alerty ważne będą do godziny 17.

  Burze

  Synoptycy IMGW ostrzegają także przed burzami. Te pojawić się mają w województwie pomorskim. Prognozuje się tam wystąpienie burz z opadami deszczu do 15-20 l/mkw. oraz porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę.

  Miejscami możliwe są opady krupy śnieżnej lub lodowej.

  Alert przestanie obowiązywać o godzinie 19.

   

  Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

  Jak mówi definicja IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...