Informacje
 • To jeszcze nie koniec gwałtownej pogody

  11-02-2020 16:08 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Sven Hoffmann/flickr (CC BY 2.0)/Ventusky.com | Video: Ventusky.com

  W środę pogoda przyniesie porywisty wiatr i opady deszczu. W kolejnych dniach możemy liczyć na chwilę wytchnienia od gwałtownej pogody, jest też szansa na słońce. Pod koniec tygodnia aura znów może się popsuć.

  W środę będziemy pod wpływem niżu Sabina, ulokowanego daleko na północy Europy. Od czwartku wpływ niżu zacznie słabnąć i pogoda się uspokoi.

  Pogoda na pięć dni

  W środę czeka nas pochmurny dzień, choć możliwe są przejaśnienia. W północnej części kraju możemy spodziewać się przelotnych opadów śniegu, a miejscami także deszczu ze śniegiem. Na Pobrzeżu Słowińskim możliwe są słabe burze. Na termometrach zobaczymy od 2 stopni Celsjusza na Podlasiu po 6 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość od 50 do 70-80 kilometrów na godzinę. Powieje z zachodu. W górach wiatr może osiągać 110 -140 km/h.

  W czwartek na północy kraju mogą pojawić się przelotne opady śniegu. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Termometry wskażą od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany, a okresami silniejszy wiatr powieje z zachodu.

  Uspokoi się wiatr

  Piątek zapowiada się pochmurno. W całym kraju możemy spodziewać się opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Na termometrach zobaczymy od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wiać będzie z kierunków zmieniających się.

  Czeka nas pogodna sobota w całym kraju. Na termometrach zobaczymy od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Wiejący z południa wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Powrót gwałtownej pogody

  W niedzielę czeka nas powrót pochmurnej i deszczowej aury. Zrobi się cieplej, na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowy, umiarkowany, dość silny i porywisty wiatr. Rozpędzi się do 60-90 km/h. W Tatrach spodziewamy się halnego, a nad morzem porywów ponad 100 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....