Informacje
 • Tęsknicie za złotą jesienią?
  Już niedługo wróci słońce i ciepło

  08-10-2019 16:09 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Zrobi się ciepło Foto: Pixabay.com/Ventusky.com | Video: TVN24

  Przed nami jeszcze kilka dni z przelotnymi opadami deszczu i silniejszym wiatrem. W drugiej połowie tygodnia opady w większości kraju ustaną, a zza chmur wyjdzie słońce. W weekend termometry pokażą nawet 23 stopnie Celsjusza.

  Na środę przewidziane są przelotne opady deszczu. Początkowo na wschodzie będą miały charakter ciągły. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Rzeszowszczyźnie do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach do 50 kilometrów na godzinę. Powieje z południowego zachodu.

  Od piątku pogodnie

  W czwartek jeszcze przelotnie popada. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 11 st. C na Suwalszczyźnie do 15 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z zachodu. W porywach osiągnie prędkość do 60 km/h.

  Piątek na ogół upłynie pod znakiem ładnej pogody. Przelotne opady deszczu prognozowane są tylko dla północy Polski. Termometry pokażą maksymalnie od 11 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, a w porywach powieje do 60 km/h.

   

  Bardzo ciepło

  W sobotę przelotne opady deszczu utrzymają się na północy. Poza tym będzie słonecznie. Temperatura wyniesie od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie z południowego zachodu, w porywach do 70 km/h.

  Niedziela prawie w całym kraju upłynie ze słoneczną pogodą. Jedynie na Pomorzu synoptycy przewidują przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy od 17 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny. Powieje z południowego zachodu w porywach do 70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...