Informacje
 • Tchnienie zimy na horyzoncie

  09-03-2019 15:15 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni

  W najbliższych dniach powrócą opady śniegu

  Shutterstock/Ventusky.com

  W najbliższych dniach wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami sypnie też śnieg. Powieje silny wiatr, który w górach może powiać do 100 kilometrów na godzinę.

  Zapowiada się pochmurna niedziela z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem o sumie 10-15 litrów na metr kwadratowy. Spadnie również mokry śnieg, który stworzy maksymalnie czterocentymetrową pokrywę. Termometry pokażą maksymalnie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 8 st. C w centrum, do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, południowo-zachodni, który może rozpędzić się do 60-80 kilometrów na godzinę. Na południu może powiać do 90 km/h. W górach będzie wiało jeszcze silniej - ponad 100 km/h.

  Deszczowa aura

  W poniedziałek w wielu regionach wystąpią opady deszczu ze śniegiem do 5 litrów na metr kwadratowy i opady śniegu, które nie przekroczą trzech centymetrów. Na zachodzie możliwe są burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 5 st. C w centrum, do 7 st. C na Podkarpaciu. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, powieje z prędkością 50-60 km/h.

  We wtorek będzie zimno, ale zaświeci też słońce. Na południu i północnym wschodzie kraju sypnie do dwóch centymetrów śniegu. Termometry pokażą maksymalnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie, przez 4 st. C w centrum, do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-zachodni i zachodni wiatr, który może rozpędzić się do 50 km/h.

  Do 10 stopni

  W środę synoptycy prognozują opady deszczu dochodzące do maksymalnie 5 l/mkw. w niemal całym kraju. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum, do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-zachodni wiatr - z prędkością do 50 km/h.

  Również w czwartek pogoda nie będzie nas rozpieszczać - na zachodzie spadnie do 5 l/mkw. deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 6 st. C na Suwalszczyźnie, przez 9 st. C w centrum, do 10 st. C na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu. Powieje słaby wiatr z południa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...