Informacje
 • Spadnie śnieg, pojawią się przymrozki i zrobi się niebezpiecznie ślisko. Są ostrzeżenia IMGW

  13-04-2020 21:55 Sprawdź, gdzie obowiązują alarmy
  Pogoda na środę 27.05 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W nocy z poniedziałku na wtorek prawie w całym kraju wystąpią przymrozki. Dodatkowo, miejscami będzie ślisko, spadnie też śnieg. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia.

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami na terenie niemal całego kraju. Alarmy nie obowiązują jedynie w nadmorskich powiatach województwa zachodniopomorskiego.

  Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -2 stopni Celsjusza, a przy gruncie do -5 st. C. Ostrzeżenia będą obowiązywać do godziny 8 we wtorek.

  Oblodzenie

  Na terenie województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego obowiązują również ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Będą ważne od północy do godziny 6 rano we wtorek.

  Synoptycy przewidują na tym obszarze zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu.

  Opady śniegu

  W południowych powiatach województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego obowiązują ostrzeżenia przed opadami śniegu. Będą ważne do godz. 5 we wtorek.

  Prognozuje się tam wystąpienie opadów śniegu, miejscami powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności ostrzeżenia od 5 do 8 centymetrów.

   

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...