Informacje
 • Śnieg już nie tylko w górach, a poza tym chwyci lekki mróz. Prognoza pogody na pięć dni

  24-12-2019 16:00 Prognoza długoterminowa tvnmeteo.pl
  Prognoza pogody na środę i kolejne dni Foto: PAP/EPA | Video: TVN Meteo

  Deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. Nadchodzące dni będą pełne opadów, również tych zimowych. W weekend lokalnie chwyci mróz.

  Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia związanym z układami niżowymi znad wschodniej i środkowej Europy. Z północnego zachodu napływa umiarkowanie chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie.

  Pogoda na Boże Narodzenie

  W środę, czyli w Boże Narodzenie, będzie pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Na zachodzie i południu kraju okresami wystąpią opady deszczu od 1 do 5 litrów na metr kwadratowy, a na obszarach podgórskich i górskich - śniegu z deszczem oraz śniegu. Spadnie go do pięciu centymetrów. Temperatura wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Górnym Śląsku i w Małopolsce, przez 5 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, północno-zachodni, będzie słaby i umiarkowany.

  Pogoda na drugi dzień Świąt

  W czwartek będzie pochmurno. Na krańcach zachodnich obędzie się bez opadów, a poza tym okresami popada deszcz ze śniegiem do pięciu litrów na metr kwadratowy. W górach pojawią się opady śniegu do pięciu centymetrów. Na termometrach zobaczymy od 3 st. C na południowym wschodzie, przez 4 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na zachodzie i Pomorzu. Wiatr, zachodni i północno-zachodni, powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie.

  Pochmurno z przejaśnieniami zapowiada się piątek. Mieszkańców zachodu znów czeka dzień bez opadów, a poza tym okresami wystąpią opady śniegu o wysokości 1-3 cm. Będzie od 1 st. C na Podlasiu, przez 2 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na zachodzie. Wiatr, wiejący z kierunków północnych, będzie słaby i umiarkowany.

  Weekend z lokalnym mrozem

  Na sobotę zapowiadane jest zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na północnym zachodzie kraju dzień upłynie bez opadów, na pozostałym obszarze kraju okresami popada śnieg. Spodziewamy się go w wysokości 1-3 cm. Miejscami chwyci lekki mróz. Termometry wskażą od -1 st. C na Podkarpaciu, przez 1 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach powieje z prędkością do 50-60 kilometrów na godzinę.

  W niedzielę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Na południowym wschodzie kraju wystąpią słabe opady śniegu do 1-2 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 st. C na południu, przez 0 st. C w centrum kraju, do 2 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr, nadciągający  z kierunków zachodnich, będzie słaby i umiarkowany.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...