Informacje
 • Śnieg, deszcz ze śniegiem i deszcz.
  Może też mocniej powiać

  17-12-2018 16:01 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody w kolejnych dniach Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: TVN24

  W najbliższych dniach czekają nas opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Pod koniec tygodnia z zachodu przyjdzie nieznaczne ocieplenie. Okresami może też mocniej powiać.

  W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem rozległego wyżu znad Rosji, w zimnej masie powietrze arktycznego. We wtorek nad zachodnią część kraju wkroczy słabo aktywny front atmosferyczny związany z niżem znad Północnego Atlantyku.

  Miejscami śnieg z deszczem

  We wtorek na zachodzie i południowym zachodzie kraju na niebie pojawi się dużo chmur. Spadnie też od 1 do 2 centymetrów śniegu oraz około 3 litrów śniegu z deszczem na metr kwadratowy. W pozostałych regionach kraju również będzie pochmurno, ale wystąpią większe przejaśnienia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 0 st. C w centrum, do 3 st. C na zachodzie. Słabo i umiarkowanie powieje z południa.

  Pochmurno

  W środę niebo zasnują chmury, pojawią się jednak przejaśnienia. Temperatura maksymalna sięgnie od -4 st. C na Suwalszczyźnie, przez 0 st. C w centrum, do 2 st. C na zachodzie. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który na zachodzie i północy Polski może okresami okazać się dość silny.

  Znowu śnieg

  W czwartek będzie pochmurno. Na zachodzie kraju spadnie od 1 do 2 cm śniegu oraz deszcz ze śniegiem rzędu 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od -7 st. C na Podlasiu, przez -1 st. C w centrum, do 2 st. C na Pomorzu Zachodnim. Południowo-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

  Nieco cieplej, ale wietrzniej

  Piątek również zapowiada się na pochmurny. Okresami może popadać śnieg, maksymalnie do 5 centymetrów na Podkarpaciu i 1 cm w pozostałych regionach kraju. Na zachodzie wystąpią słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu do 2 l/mkw. Termometry pokażą od -4 st. C na Podlasiu, przez 0 st. C w centrum, do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Z kierunku południowo-wschodniego powieje słaby i umiarkowany wiatr, który na zachodzie kraju może okresami przybierać na sile.

  Deszczowa sobota

  Weekend rozpoczniemy dużym zachmurzeniem i przemieszczającymi się od zachodu w głąb kraju opadami deszczu. W sobotę spadnie od 5 do 15 litrów deszczu na metr kwadratowy. Tylko na północnym wschodzie pojawi się deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna sięgnie od 0 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum, do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje z południowego zachodu, umiarkowanie i dość silnie. W porywach wiatr rozpędzi się do 60-80 kilometrów na godzinę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...