Informacje
 • Słońce i uderzenie ciepła coraz bliżej

  02-04-2018 17:23 Prognoza pogody TVN Meteo na pięć dni

  Nadchodzi wiosenna pogoda

  Shutterstock

  Po świątecznym załamaniu pogody nadchodzą iście wiosenne dni. Termometry wskażą nawet 20 stopni Celsjusza.

  Wtorek zapowiada się pochmurnie. Na północnym zachodzie, północy i w centrum kraju na niebie pojawi się zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Okresami prognozowane są opady deszczu do 1-5 l/mkw., które będą przemieszczać się na wschód. W pozostałych regionach Polski będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 st. C na Suwalszczyźnie, przez 15 st. C w centrum kraju, do 18 st. C. miejscami na południu Polski. Powieje południowy umiarkowany wiatr, okresami dość silny, osiągający w porywach do 50-60 km/h. 

  Czeka nas pogodna i bardzo ciepła środa. Tylko na północnym zachodzie niebo spowiją chmury i możliwe są opady  deszczu do 2 l/mkw. W ciągu dnia termometry wskażą od 15 st. C na Wybrzeżu, przez 18 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na południu. Napłynie południowo-wschodni wiatr, słaby i umiarkowany, ale okresami jego porywy mogą być dość silne.

  Na termometrach znów 20 st. C

  W czwartek na zachodzie i południu będzie pochmurno. Okresami popada deszcz rzędu od 5 do 15 l/mkw. W pozostałych regionach Polski będzie dość pogodnie. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 14 st. C na Pomorzu Zachodnim do 18 st. C w centrum kraju i na południu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

  Piątek będzie pochmurny, szczególnie dla mieszkańców południowego wschodu Polski. Tam też pojawią się opady deszczu do 5 l/mkw. Aura będzie przyjemna dla pozostałych mieszkańców Polski. W ciągu dnia termometry maksymalnie wskażą od 11 st. C na północy, przez 14 st. C w centrum kraju, do 15 st. C na Dolnym Śląsku. Napłynie północno-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany.

  Pierwszy dzień weekendu będzie bardzo pogodny. Jedynie na południowym wschodzie kraju niebo spowiją chmury. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 14 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 16 st. C w centrum kraju, do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, południowo-wschodni, będzie słaby i umiarkowany.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...