Informacje
 • "Sielanka w pogodzie nie potrwa zbyt długo". Czeka nas "szok termiczny, bolesne ochłodzenie"

  10-04-2021 14:58 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: Ventusky.com

  Po nawet 20 stopniach Celsjusza w weekend znów musimy liczyć się ze spadkiem temperatury, opadami deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. - Od wtorku przyjdzie załamanie pogody – mówił na antenie TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

  Jeszcze tylko przez chwilę będziemy mogli cieszyć się dość wysokimi wartościami na termometrach.

  - Ta sielanka w pogodzie nie potrwa zbyt długo. Od wtorku przyjdzie załamanie pogody. Napłynie zimne powietrze od strony północnej, znad Skandynawii i będzie padać śnieg z deszczem – powiedział na antenie TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski. - We wtorek przyjdzie od strony zachodniej i północnej zimny front z opadami śniegu z deszczem i śniegu. Za nim napłynie arktyczne powietrze z północy – dodał. - To będzie taki szok termiczny, bolesne ochłodzenie – podkreślił.

  Do 20 stopni

  Niedziela upłynie pod znakiem pogodnej aury, tylko na Pomorzu będzie pochmurno z niewielkimi opadami deszczu do trzech litrów wody na metr kwadratowy. Po południu pojawi się więcej chmur i przelotne opady deszczu w Małopolsce i na Śląsku. Termometry pokażą maksymalnie od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 19 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-60 kilometrów na godzinę.

  W poniedziałek na zachodzie i północy kraju będzie pochmurno z opadami deszczu do 5 l/mkw. Poza tym wystąpią większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 16 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na południowym wschodzie. Powieje południowy i zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr.

  Załamanie pogody

  Na wtorek synoptycy prognozują pochmurną aurę z opadami deszczu do 5-15 l/mkw. przechodzącymi na zachodzie i w centrum kraju w deszcz ze śniegiem. W górach spadnie do 10-20 centymetrów śniegu. Tylko na północnym zachodzie kraju pojawią się większe przejaśnienia i zanikające opady. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 6 st. C na Śląsku, przez 7 st. C w centrum kraju, do 12 st. C na Podkarpaciu. Północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiar w porywach osiągnie prędkość do 50-60 km/h.

  W środę na zachodzie kraju będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Poza tym wystąpi duże zachmurzenie z opadami deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu do 5-10 l/mkw., a w Karpatach śniegu do 10 cm. Termometry pokażą maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 50-60 km/h.

  Czwartek upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przejaśnieniami. Tylko na zachodzie kraju nie będzie padać, w pozostałych regionach synoptycy prognozują przelotne opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu do 5-10 l/mkw., w Karpatach śniegu do 5-10 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na wschodzie, przez 7 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...