Informacje
 • Przed nami głównie pogodne dni. Porywisty wiatr spotęguje odczucie chłodu

  27-11-2018 16:20 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody w kolejnych dniach Foto: Ventusky.com/Shutterstock | Video: TVN24

  W ciągu najbliższych dni temperatura nie przekroczy pięciu stopni Celsjusza. Wiatr, który w porywach osiągać będzie prędkość do 70 kilometrów na godzinę, dodatkowo spotęguje odczucie chłodu.

  W ciągu najbliższej doby pogodą w Polsce rządzić będzie wyż przemieszczający się znad Skandynawii w stronę Białorusi. To za jego sprawą z północy napływa zimne powietrze pochodzenia arktycznego.

  Środa okaże się pochmurna z przejaśnieniami. Termometry pokażą od -2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i wschodzie, przez 0 st. C w centrum, do 3 st. C na Ziemi Lubuskiej i Wybrzeżu. Wiatr powieje z kierunków wschodnich, na ogół słabo i umiarkowanie, jednak na zachodzie okresami okaże się dość silny. W porywach może rozpędzić się do 50 kilometrów na godzinę.

  Porywisty wiatr

  W czwartek czeka nas pogodna aura. Temperatura maksymalna osiągnie wartość od -4 st. C na wschodzie, przez -1 st. C w centrum, do 2 st. C na zachodzie. Wiatr powieje umiarkowanie z kierunku południowo-wschodniego. Okaże się też dość silny, w porywach osiągnie prędkość około 50-70 km/h.

  W piątek na północnym zachodzie prognozowane jest duże zachmurzenie. Poza tym będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -5 st. C na Podkarpaciu, przez -2 st. C w centrum kraju, do 2 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje z południowego wschodu, umiarkowanie i dość silnie - w porywach do 50-60 km/h.

   

  Trochę deszczu i deszczu ze śniegiem

  Weekend na zachodzie kraju przywitamy pochmurnym niebem i deszczem ze śniegiem. Spadnie do 5 litrów deszczu na metr kwadratowy. Poza tym sobota będzie pogodna. Temperatura maksymalna wyniesie od -5 st. C na Suwalszczyźnie, przez -1 st. C w centrum, do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr na chwilę się uspokoi, powieje słabo i umiarkowanie z kierunku południowego.

  W niedzielę bardzo zachmurzone niebo będzie towarzyszyć mieszkańcom zachodnich regionów Polski. Na Pomorzu pojawią się opady deszczu do 5 litrów na metr kwadratowy. W pozostałych częściach kraju zapowiada się pogodny dzień. Termometry pokażą od -2 st. C na Podlasiu, przez 2 st. C w centrum, do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Silniejszy wiatr powróci, powieje też umiarkowanie i z kierunku południowego. W porywach rozpędzi się do 50 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...