Informacje
 • Przed nami burzowy czas. Początek weekendu prawie upalny

  15-07-2019 15:49 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Co nas czeka w pogodzie? Foto: PAP/EPA/GYORGY VARGA | Video: TVN24

  Przed nami dni z lokalnie niespokojną pogodą. Pojawią się burze z ulewnym deszczem i porywistym wiatrem. Aura przypomni nam o gorącym lecie - na termometrach zobaczymy prawie 30 stopni Celsjusza.

  Polska w ciągu najbliższej doby znajdować się będzie pod wpływem niewielkiego niżu znad Bałtyku. Nad krajem przemieści się z północy na południe chłodny front atmosferyczny, za którym płynie chłodne powietrze polarne morskie z północy.

  We wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na północnym wschodzie, w centrum i na wschodzie kraju okresami może popadać deszcz rzędu 5-20 litrów wody na metr kwadratowy, możliwe są też burze. Na pozostałym obszarze kraju wystąpią przelotne opady deszczu do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 18 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie, przez 21 st. C w centrum kraju, po 24 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Okresami będzie dość silny, w burzach silny, rozpędzi się do 80 kilometrów na godzinę.

  Zagrzmi

  W środę utrzyma się kłębiaste umiarkowane i duże zachmurzenie. Na zachodzie kraju padać nie powinno, poza tym może przelotnie popadać deszcz rzędu 5-15 l/mkw., a na wschodzie mogą wystąpić burze. Termometry pokażą od 17 st. C na Suwalszczyźnie, przez 22 st. C w centrum kraju, po 24 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Chwilami będzie dość silny - w burzach osiągnie prędkość do 80 km/h.

  Coraz cieplej

  Czwartek przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie. Na południowym zachodzie i północnym wschodzie kraju okresami popada deszcz do 5-15 l/mkw., a na Podlasiu pojawią się burze. Na termometrach zobaczymy od 22 st. C na Podlasiu, przez 24 st. C w centrum kraju, po 25 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zmienny słaby i umiarkowany wiatr, który tylko w burzach powieje silniej - do 80 km/h.

  W piątek możemy spodziewać się zachmurzenia kłębiastego i umiarkowanego. Okresami będzie duże, z przelotnymi opadami deszczu do 10-30 l/mkw. Może też zagrzmieć. Jedynie na północnym wschodzie kraju nie powinno padać. Temperatura wyniesie od 23 st. C na Podlasiu do 27 st. C w centrum kraju i na zachodzie. Wiatr będzie zmienny, słaby, tylko w burzach silny - do 90 km/h.

  Do 29 stopni

  Początek weekendu nie przyniesie większej zmiany w pogodzie. W sobotę utrzyma się kłębiaste i umiarkowane, okresami duże, zachmurzenie. Opady wyniosą od 10 do 30 l/mkw., możliwe są też burze z gradem. Tylko na północnym zachodzie kraju nie będzie padać. Na termometrach zobaczymy od 26 st. C na północnym wschodzie, 28 st. C w centrum kraju, do 29 st. C na Śląsku. Powieje zachodni słaby i umiarkowany wiatr. W burzach będzie silny - do 90 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...