Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni:
  wietrzny, ale ciepły początek roku

  30-12-2017 16:59 Prognoza pogody na pięć dni

  Najbliższe dni będą ciepłe, jednak wietrzne

  Foto: liebeslakritze_neu/flickr (CC BY 2.0), ventusky; Film: TVN Meteo

  Rok 2017 pożegnamy zmagając się z wiatrem w porywach osiągającym prędkość 70 kilometrów na godzinę. Nowy rok przywitamy podobnie. Dni wciąż będą ciepłe - temperatura maksymalna wyniesie nawet 7 stopni. W sylwestrową noc deszcz ominie Warszawę, obejmując tylko północ i północny-wschód kraju.

  Podczas najbliższej doby nad Polską przemieszczać się będą fronty atmosferyczne związane z niżami nad Północnym Atlantykiem i Wyspami Brytyjskimi. Z południowego zachodu napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie.

  Ciepły sylwester

  W ostatni dzień roku zachmurzenie będzie duże. Okresami wystąpią opady deszczu, do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Na północnym wschodzie popada również deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr powieje z południowego zachodu i zachodu, umiarkowanie i dość silnie. Jego prędkość w porywach dojdzie do 40-60, a na Wybrzeżu do 70 kilometrów na godzinę.

  Gorąca noc na Pomorzu

  W sylwestrową noc Polska pozostanie pod wpływem dynamicznych układów niżowych znad Północnego Atlantyku. Z południowego-zachodu napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie.

  Na północy i północnym-wschodzie kraju zachmurzenie będzie duże. Popada deszcz i mżawka, do 5 l/mkw. W pozostałych regionach wystąpią większe przejaśnienia i nie prognozuje się opadów. Temperatura minimalna wyniesie od zera stopni na Podhalu, przez 2 st. C w Małopolsce, 5 st. C w centrum do 7 st. C na Pomorzu i 8 stopni na Wybrzeżu. Południowo-zachodni wiatr będzie przeważnie umiarkowany, a okresami dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 40-60 km/h. W górach powieje do 90 km/h.

  Wietrzny Nowy Rok

  Nowy rok przywita nas zachmurzeniem umiarkowanym i dużym. Okresami wystąpią opady deszczu do 1-5 l/mkw. Termometry wskażą maksymalnie od 7 st. C na wschodzie i w centrum kraju do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni i południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach dochodzący do 50-70 km/h.

  Wtorek

  Niebo okaże się pochmurne, jednak pojawią się przejaśnienia. Na południowym wschodzie oraz Pomorzu okresami wystąpią opady deszczu, do 1-5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Podlasiu, przez 5 st. C w centrum do 6 st. C na Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu i południa.

  W środę okresami deszcz ze śniegiem

  Zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami na wschodzie kraju. Okresami popada deszcz ze śniegiem, do 1-10 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 st. C na północnym wschodzie i w centrum kraju do 7 st. C na Śląsku. Wiatr z kierunków południowych okaże się umiarkowany, a okresami dość silny. W porywach rozpędzi się do 40-70 km/h.

  Czwartek pochmurny z przejaśnieniami

  Będzie pochmurno, ale możemy liczyć na przejaśnienia. Prawie w całym kraju, poza regionami południowo-wschodnimi, popada deszcz do 1-5 l/mkw. Na Podlasiu wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Termometry maksymalnie odnotują od 2 st. C na Suwalszczyźnie, przez 4 st. C w centrum do 6 st. C na południowym wschodzie. Słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. Jego prędkość w porywach osiągnie 50 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Prognoza pogody na 5 dni staje się nudna
  Te prognozy pięcio dniowe są bardzo nudne,bo ciągle to samo i nic się nie zmienia. Moim zdaniem ta ciepła,deszczowa,wietrzna,depresyjna,nieprzyjemna aura musi mieć swój kres.Obserwuje sytuację w USA. Na pewno takich mrozów i opadów śniegu nie chciałby nikt,ale kilka słonecznych dni z mrozem przydałoby się.Mam nadzieję,że następna prognoza pogody na 5 dni będzie trochę odmieniona.Przy tak dynamicznej pogodzie na kontynencie amerykańskim i w Europie, jest szansa że w końcu u nas rozbuduje się wyż w rejonie północnej Skandynawii i skieruje do Polski arktyczne powietrze.
  ~Lech /2017-12-30 21:28

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....