Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni: w sobotę aż 33 st. C, ale upał wróci wcześniej. Będzie grzmiało

  08-06-2015 15:50 Lokalnie może spaść grad

  Będzie upalnie, lecz miejscami zagrzmi

  Flickr (CC BY 2.0) / Kool Cats Photography over 5 Million Views

  Do środy temperatura w Polsce nie będzie szczególnie wysoka. Spodziewamy się wartości w przedziale 18-27 stopni Celsjusza. Upał wróci w czwartek. Ponadto czeka nas trochę deszczowych, a także burzowych chwil.

  We wtorek pogodnego nieba mogą spodziewać się mieszkańcy północnych regionów Polski. W pozostałej części kraju spadnie deszcz. Synoptycy nie wykluczają również burz, które mogą pojawić się na Podkarpaciu. Podczas wyładowań wiatr w porywach osiągnie prędkość do 80 km/h. Temperatura zawaha się od 18 st. C na Pomorzu do 26 st. C na Podkarpaciu.

  Pogodna środa

  W środę pogoda zacznie się poprawiać. Niebo przejaśni się, w prawie całym kraju aura będzie słoneczna. Pod deszczowymi chmurami pozostanie jedynie Podkarpacie. Tam i popada, i zagrzmi. W burzach powieje z prędkością do 80 km/h. Termometry wskażą od 22 st. C na

  Suwalszczyźnie do 27 st. C na Podkarpaciu.

  Słoneczny czwartek

  Czwartek będzie słoneczny, ale nie dla wszystkich. Na południu Polski przez kolejny dzień będzie padał przelotny deszcz. Tam ma też zagrzmieć. Synoptycy prognozują od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Podkarpaciu.

  Burzowy piątek

  W piątek popada już nie tylko na południu, lecz także na zachodzie. Tam niewykluczone są również burze z gradem. Na pozostałych obszarach zapanuje pogodna aura. Temperatura wzrośnie. Najniższa odnotowana zostanie na Suwalszczyźnie. Tam słupki rtęci wskażą 26 st. C. Na Dolnym Śląsku termometry pokażą 31 st. C.

  Nawet 33 st. C w sobotę

  W sobotę w całym kraju przelotnie popada i zagrzmi. Miejscami burzom będzie towarzyszył grad oraz wiatr, którego prędkość osiągnie nawet 90 km/h. Będzie za to upalnie. Temperatura zawaha się od 28 st. C na Pomorzu do aż 33 st. C na Podkarpaciu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...