Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni: słońce schowa się za chmurami. Pojawi się deszcz

  16-10-2015 15:48 Temperatura będzie sie wahać

  Pogoda w najbliższych dniach nie dopisze

  Fot.: PAP/EPA, film: TVN Meteo

  Weekend zapowiada się pochmurno. Niezależnie od regionu, wychodząc z domu lepiej weźcie ze sobą parasol. Na początku przyszłego tygodnia na słońce również nie mamy co liczyć. Najcieplej będzie w sobotę. Od niedzieli temperatura powietrza zacznie nieznacznie spadać.

  W sobotę słońca na niebie będzie niewiele. Pochmurna i deszczowa aura pojawi się w całym kraju. Na pocieszenie na południowym wschodzie będzie stosunkowo ciepło. Słupki rtęci na Podkarpaciu wskażą nawet 16 st. C. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie (10 st. C).

  Deszczowa niedziela

  W niedzielę pogoda niewiele się zmieni. Nadal będzie pochmurno, a w całym kraju może spaść deszcz. Niewielkich przejaśnień spodziewamy się na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od 9 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Podkarpaciu. Dokuczy nam okresami dość silny wiatr.

  Lany poniedziałek

  Na początku przyszłego tygodnia opady deszczu nie odpuszczą. W poniedziałek w całej Polsce może popadać. Stopniowo zacznie robić się chłodniej - temperatura powietrza zawaha się od 9 st. C na północnym wschodzie do 13 st. C na Pomorzu.

  Wtorek z rozpogodzeniami

  Słońce chwilami wyjrzy zza chmur we wtorek. Niebo tego dnia będzie się przejaśniać. Jednak synoptycy prognozują, że mimo to na zachodzie i południu kraju może popadać. Najchłodniejszym regionem okaże się Suwalszczyzna (9 st. C), a najcieplejszym Dolny Śląsk (12 st. C).

  Do 60 km/h w środę

  W środę nie mamy co liczyć, że na niebie zagości słońce. W całym kraju zachmurzenie będzie duże, a synoptycy ostrzegają przed deszczem. Temperatura powietrza wyniesie od 9 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. W zachodniej części kraju porywy wiatru dojdą do 60 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...